Přitom jako první šli do vedení Valaši, když domácího brankáře Jiřího Koukala překonal Petr Pejša. „První poločas jsme byli lepší a měli jsme z něj vytěžit daleko víc, než jednu branku,“ řekl trenér hostů Jan Jelínek. Kvalitu jeho svěřenců uznal i znojemský kouč Milan Volf. „Po fotbalové stránce byli více na míči, ale my jsme hráli zataženě a nedovolili jsme jim chodit do šancí,“ hodnotil Volf.

Jak dále prozradil, mančaft 1. SC o jedenáct minut později překvapivě vyrovnal díky Lucasi De Carvalho Serrovi, který nasměroval míč nachystaný Michalem Garčicem na zadní tyč. „Jsem rád, že se kluci po jejich brance nepoložili, jelikož byli pod tlakem,“ dodal Volf.

Během druhého dějství domácí dostali větší prostor pro své akce. „Bohužel jsme je vždy nedokázali dotáhnout do konce. Naštěstí jsme potom vstřelili druhou branku a výhru jsme ubránili,“ navázal Milan Volf, popisujíc rozhodující gól Milana Moravce z 88. minuty.

Jinou optikou viděl výkon Zlíňanů Jan Jelínek. „Druhý poločas jsme nezvládli. Soupeř svoji šanci využil, kdežto my jsme svoje náznaky příležitostí nedotáhli,“ přiznal lodivod rezervního družstva Fastavu.

Celek z města nad řekou Dyjí tak díky třem bodům z posledního klání podzimu přezimuje v tabulce Moravskoslezské fotbalové ligy na třinácté příčce s dvaceti body. „Po úvodu soutěže to nikdo nečekal. Pak kluci svou prací a zapálením začali sbírat body. Pomohli tomu i příchozí hráči. Dá se říct, že budeme mít klid na zimní přípravu. Nechtěl bych hodnotit jednotlivce, myslím si, že zde vyrostl fantastický kolektiv a chce na sobě pracovat,“ neskrýval radost stratég Jihomoravanů.

Se svými svěřenci bude ještě čtrnáct dní trénovat, potom čeká znojemské fotbalisty volno. „Začali jsme o tři týdny dříve a hoši toho mají plné zuby. Do utkání se Zlínem jsme nastoupili se čtyřmi zraněnými hráči. Podzim jen lehce dojedeme. Kluci se potřebují psychicky i fyzicky zregenerovat. Přípravu na jaro začínáme šestého ledna,“ uzavřel Milan Volf.

1. SC Znojmo – FC Fastav Zlín B 2:1

Poločas: 1:1. Branky:39. Serra, 80. Moravec – 28. Pejša. ŽK: 2:2. Rozhodčí: Bebenek – Macrineanu, Černoevič. Diváci: 312.

1. SC Znojmo: Koukal – Yanata, Avdič, Moravec, Okleštěk (88. Kolařík), St. Hillaire (93. Kaššai), Malár, Garčic, Demjan (61. Pohanka), De Carvalho Serra (90. Martinek), Pacula. Trenér: Milan Volf.