Na jihu Moravy setrval hlavně z toho důvodu, že se mu líbí vize majitele 1. SC Youssefa Abdellaouiho. „Chtěl mě tady. Líbí se mi zde od prvního dne a chci pomoci klubu postoupit do druhé ligy. Bude to zajímavá cesta,“ přemýšlí Škugor.

Znojemští fotbalisté (modří) brali druhou plichtu za sebou. Potom, co v prvním kole MSFL uhráli se s B-týmem Slovácka bod výsledkem 1:1, zopakovali stejné skóre i v Rosicích.
Karetní přebíjená mezi Znojmem a Rosicemi skončila remízou

Znojmo mělo koncem srpna po odehraných čtyřech zápasech v aktuální sezoně Moravskoslezské fotbalové ligy čtyři remízy ze čtyř zápasů, dalo šest branek a šest jich skončilo za zády Škugora.

Na jaře přitom odehrál několik duelů s vychytanou nulou. „V minulé sezoně jsem měl ve čtrnácti zápasech šestkrát čisté konto. Samozřejmě je těžké ho udržet po celých devadesát minut, ale je to také práce kluků, což pak přináší radost i mě,“ líčí gólman.

Znojemští fotbalisté (modří) zahájili novou sezonu remízou 1:1 s B-týmem Slovácka.
FOTO: Legie 1. SC brala na úvod MSFL bod. Remizovala s rezervou Slovácka

Kádr 1. SC tvoří v rámci třetí ligy raritu. Na soupisce nefiguruje totiž žádný český fotbalista. I proto Škugorovi nevadí komunikace v kabině v angličtině. „Jsem tady ve Znojmě kvůli fotbalu. Opravdu nemám problémy s žádnou kulturou ani jazykem. Jsem velmi profesionální a těším se, že se budu zlepšovat a pomáhat klubu. A snažím se naučit i česky,“ vysvětluje pětadvacetiletý strážce svatyně.

Jeho cesta do města u rakouských hranic vedla z jihu Evropy na sever a pak do jejího středu. „Rozhodl jsem se odejít z Chorvatska, když mi bylo sedmnáct let, protože jsem dostal nabídku z tehdejšího švédského druholigového klubu Ljungskile. Samozřejmě jsem chtěl tuto příležitost využít a neprohloupil jsem. Byl jsem nucen rychleji dospět a Švédsko mi za tu dobu dalo hodně, co Chorvatsko nemohlo. Do sedmnácti jsem hrál v akademiích HNK Šibenik a od patnácti let jsem zde trénoval s jejich A-týmem,“ vzpomíná Škugor.

Fotbalisté Znojma (bílí) vyhráli 2:0 nad týmem Vrchoviny ve 27. kole MSFL.
Znojmo pojistil Škugor z brány. 1. SC porazilo Vrchovinu

I přes mezinárodní zkušenosti si zatím nedokázal udělat obrázek o tom, který tým považuje v tuzemské třetí lize za nejtěžšího soupeře. „Soustředím se jen zápas od zápasu. Vždy se připravuji na sto procent a soustředím se na sebe a na svůj tým. I proto nevím, kterého protivníka mám považovat za nejsilnějšího,“ uzavírá gólman 1. SC.