Dvaadvacetiletý Robert Russmann zrovna na hřišti svou výškou nevyčnívá. Metr sedmdesát vysoký borec však patří k defenzivním oporám znojemských třetiligových fotbalistů.

Fotbalisté Práčí (modří) remizovali doma 1:1 v prvním jarním kole okresního přeboru s B-týmem Moravského Krumlova.
OBRAZEM: Začal okresní přebor! Práče remizovaly s B-týmem Krumlova

Dle svých slov více běhá než vyšší spoluhráči. "Když je člověk menší, tak jistěže musí udělat více kroků na hřišti," glosuje Russmann.

Na soupisce mančaftu z královského města nad řekou Dyjí figuruje od loňského podzimu. Do Znojma zamířil z Frýdku-Místku. Oproti podzimu vnímá posun v herní strategii pod vedením trenéra Aloise Skácela. "Na jaře máme za sebou už čtyři zápasy. Naposledy jsme vyhráli v Blansku 4:0. Něco jsme si řekli, dáváme góly a cítíme se zodpovědnější," hodnotil obránce.

Tasovičtí fotbalisté (v bílém) remizovali v prvním utkání jara na pažitu Polné 1:1.
Tasovičtí fotbalisté zahájili jaro remízou v Polné

Lodivod Skácel jej v poslední době nasazuje skoro vždy na celou hrací dobu. "Občas je to náročné, ale nezbývá mi nic jiného, než to udýchat. Deset minut před koncem už třeba hypnotizuji střídačku, jestli mě kouč nevymění," líčí s úsměvem Russmann.

Už v pátek vyzve doma na stadionu v Horním parku se zbytkem 1. SC od sedmnácti hodin B-tým Zlína. "Možná do hry stejně jako na podzim postaví někoho z A-týmu. Nám to musí být jedno, nesmíme je pustit k balónu a hrát svou hru," burcoval fotbalista.

Znojemští fotbalisté (modří) padli potřetí za sebou. První jarní den nestačili na Uničov 0:3.
OBRAZEM: Znojemským chybějí góly. Proti Uničovu rozhodla neproměněná penalta

Utkání proti rezervě zlínského Fastavu bude pro znojemskou skvadru prvním letošním kláním v pátek večer. "Myslím si, že to je pro nás zpříjemnění, že potom bude volný víkend. Doteď jsme hráli čtyři neděle po sobě, tak si trochu více odpočineme," uzavřel Russmann.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...