Vykročení do jara však pro skvadru 1. SC nebylo jednoduchým úkolem. Dva dny před prvním mistrovským kláním vedení jihomoravského celku oznámilo, že ze zdravotních důvodů z pozice kouče odstoupil Srb s francouzským pasem Daniel Janacković, který do Znojma přišel teprve na startu přípravy. Nahradil ho Rui Capela, portugalský lodivod se zkušenostmi z Bangladéše, Maroka, Litvy či Kataru.

Fotbalista 1. SC Znojmo Lukáš Lukčo přišel na jih Moravy na začátku sezony 2022/2023.
Zahraniční hráči zvýšili konkurenci v kádru, říká fotbalista 1. SC Lukčo

Jak řekl Znojemskému deníku Rovnost, v královském městě na jihu Moravy je teprve pár týdnů i s cestou. „Majitel 1. SC zná moji práci z Portugalska i dalších zemí. Volal mi s nabídkou, dohodli jsme se a já přišel do Znojma. S týmem jsem před začátkem sezóny absolvoval jedno přátelské utkání a musel jsem se rychle zorientovat,“ objasnil Capela.

S českou třetí ligou prozatím nemá zkušenost. „Věřím v kvalitu našeho týmu, a že s každým dalším odehraným zápasem budeme lepší a lepší. Je potřeba určitě zlepšit naši organizaci. Sehranost a určité procesy chtějí zkušenosti. Tým je mladý a učí se,“ dodal hlavní stratég 1. SC.

Fotbalisté třetiligového Znojma (modří) zahájili jarní část MSFL výhrou nad Hodonínem 3:1.
Gól Suchého a dvě branky Kilibardy zajistily 1. SC výhru nad Hodonínem

Znojemskou kabinou nyní zní ve většině případů jako hlavní komunikační jazyk angličtina. Kádru vládnou cizinci, dohromady jich je čtrnáct. Čechů je šest, z nich je nováčkem Michal Suchý ze třetiligových Kvítkovic a navrátilci Oldřich Prágr z U21 Zbrojovky Brno nebo David Ledecký z druholigového Táborska. Zbytek tuzemských fotbalistů jsou domácí odchovanci.

Kouči Capelovi pak sekunduje asistent Pavel Macháč a trenér brankářů Pavel Bardoň. „Všechno zatím funguje. Každý den je to lepší a lepší. Snažíme se i v rámci tréninku uspořádat soutěže, které navodí atmosféru. V šatně to žije. Angličtina není problém. Hráči na hřišti vědí, jaké jsou jejich úkoly. Nevidím v tom žádný problém,“ prozradil Macháč.

Novým trenérem fotbalového Znojma je Rui Capela. Portugalec nahradil v pozici kouče Daniela Janackoviće, který rezignoval ze zdravotních důvodů.
Fotbalové Znojmo mění trenéra těsně před startem jara. Přišel Capela

Spolu s kolegy chce na jaře hrát hlavně ofenzivní fotbal. „Nechceme dostávat góly ze standardek. Musíme být nebezpeční v protiútoku, na čemž pracujeme,“ burcoval asistent. Cíl pak mají jeho svěřenci jasný. Dostat se co nejvíce v soutěžním žebříčku nahoru a zachránit Moravskoslezskou fotbalovou ligu.