Hosté svého soupeře mohli potrápit již v osmé minutě, kdy Robert Demjan disponoval příležitostí. Akce se následně přelévala sem tam až do odchodu do kabin. „První poločas byl vyrovnaný, měli jsme podle mě více ze hry. Na obou stranách byly šance,“ prozradil pro klubový web kouč Dolního Benešova Dominik Kroupa. Gól však nepadl.

FC Dolní Benešov – 1. SC Znojmo 0:1 (0:0)
Branka: 90. + 2 Demjan. ŽK: 2:0. Rozhodčí: Popelák – Antoníček, Tomanec. Diváci: 112.
1. SC Znojmo: Koukal – Avdič, Malár, Garčic – Martínek (65. Doublette), Cheredea, Moravec, Kolařík, Janata – Demjan, Serra (84. Krula). Trenér: Milan Volf.

Do zápasu zasáhla i nová posila 1. SC, brazilský fotbalista Lucas De Carvalho Serra. Čtyřiadvacetiletý borec se mohl blýsknout ve druhé pětačtyřicetiminutovce, když jedenáct minut po jejím startu obkroužil domácího Romaněnka a vystřelil po zemi přímo mezi tři tyče. Míč ale vytěsnil gólman Chvěja.

Rozhodující okamžik přišel v nastavení, v němž Robert Demjan prolomil gólové prokletí a Jihomoravané slavili po šesti měsících plný zisk bodů. „Moc jsem už v závěru nevěřil, že by se nám podařilo vyhrát. V průběhu zápasu jsme měli tři tutové šance, které jsme neproměnili a naopak jsem se bál, abychom třeba nějak smolně neinkasovali. Ustáli jsme střelu, kterou měl jeden ze střídajících domácích hráčů, a nakonec míč do branky dotlačili a prolomili tak smůlu, která nás provázela,“ řekl po utkání trenér Znojma Milan Volf.

Jeho svěřence čeká další duel již v sobotu. Tým z města nad řekou Dyjí znovu vyzkouší štěstí opět na severu Moravy, konkrétně v sobotu od čtvrt na jedenáct na pažitu Petřkovic.