Celek z města nad řekou Dyjí tak mančaftu z jihomoravské metropole oplatil podzimní domácí prohru 2:3. I když Start šel do vedení už dvě minuty po úvodním hvizdu zásluhou Lukáše Kalába, Znojemští stihli do poločasu vyrovnat. Na 1:1 korigoval skóre ve třicáté minutě Bessa Rocha Fereira.

"Inkasovali jsme gól po akci, na kterou jsme si měli dávat pozor, ale v obraně jsme nebyli při inkasované brance dostatečně důslední," hodnotil lodivod 1. SC Rui Amorim.

Znojemští fotbalisté (v modrém) porazili doma ve 21. kole MSFL tým Hlučína 2:1.
Fotbalové Znojmo vyprovodilo Hlučín už v první polovině. Tři body zůstaly doma

Jeho svěřenci pak po změně stran jasně převzali otěže. "Pak jsme ale hru ovládli a kontrolovali. Předvedli jsme obrovské srdce a díky kvalitní hře jsme zvítězili. Podpora našich fanoušků byla naprosto klíčová," pokračoval znojemský kormidelník. Dvěma přesnými trefami z vápna, Fereiry Viegase v osmašedesáté a Gomese Ferreiry v jedenasedmdesáté minutě, odskočili na závěrečných 3:1. Další gól mohli hosté přidat chvíli před koncem, ale trefili tyčku.

Znojemští fotbalisté prohráli ve 20. kole MSFL na pažitu Zlína B 0:1.
Fotbalovému "escéčku" pšenka nekvetla. S rezervou Zlína padlo těsným rozdílem

Skvadra 1. SC díky výhře na Startu poskočila ve třetiligové tabulce na čtvrté místo a disponuje devětatřiceti body. Už v neděli ji čekají šestanácté Bohunice, které v soutěžním žebříčku mají bodů devatenáct. Zápas startuje na stadionu v Horním parku ve tři hodiny odpoledne. "Našim fanouškům chceme na domácím hřišti nabídnout skvělý zápas, zaslouží si to oni i moji hráči," uzavřel Amorim.

Znojemský fotbalový stadion hostil poslední březnové úterý duel české (červení) a anglické "dvacítky". Češi týmu z ostrovů podlehli 1:3.
Česká U20 podlehla ve Znojmě výběru Anglie. Město přesto zažilo fotbalový svátek

Start Brno - Znojmo 1:3
Poločas. 1:1. Branky: 2.Kaláb - 30.Bessa Rocha Fereira, 68.Fereira Viegas, 71.Gomes Ferreira. ŽK: 2:1. Rozhodčí: Grečmal - Kolář, Machorek. Diváci: 410.
Start Brno: Jícha – Kaláb, Pus, Papež, Duda, Praks, Drenka, Vantuch (75. Kos), Strnad, Šumbera, Stropsa (60. Hladký) Trenér: Milan Frimmel.
Znojmo: Škugor – Silas (86. Aires Dos Reis), Carneiro Rodrigues, Abreu De Sá Vilela (86. Quinvula Da Silva Pinto), De Almeida Parede Neto (67. Gomes Ferreira), Abdellaoui (60. Neto De Sousa), Bessa Rocha Ferreira, De Vasconcelos Adrian, Afonso Rodrigues, Ferreira Viegas, Nzanza (60. Velosa Pereira). Trenér: Rui Amorim.