Aktuálně už si drtivá většina fanoušků spojí Krejčího se sparťanským dresem, který nosil posledních pět let. Případně ještě se Zbrojovkou, odkud jej pražský celek přivedl.

Cesta defenzivního hráče za velkým evropským angažmá však začala nenápadně a v ústraní. V Rosicích, kde odkopal své první fotbalové sezony. „Ukazuje to, že aby člověk prorazil, tak nemusí začínat v nějakém velkoklubu. I z malého města se dá dostat do světového fotbalu,“ podotýká Fukan.

Právě příběh Krejčího, který se propracoval až do reprezentace a předního celku nejvyšší španělské soutěže, v Rosicích předávají současným talentovaným mladíkům. „Když s nimi mluvíme, tak jim říkáme: Jsi talent, máš určitě na víc a vezmi si, že Krejčí u nás začínal a dostal se k roli kapitána ve Spartě, nyní míří do Girony. Tak proč by se to nemohlo povést tobě. Funguje to jako jistá motivace,“ nastiňuje rosický předseda.

Hvězdný přestup Krejčího do klubu, který skončil na třetí příčce v La Lize, je spojený i s velkými penězi. Sparta od Španělů inkasovala přibližně dvanáct milionů eur neboli okolo 300 milionů korun.

S prázdnou neodejdou ani Rosice. „Na rovinu říkám, že netuším přesnou částku, kterou dostaneme. Nic velkého to ale nebude, řádově očekáváme nějaké statisíce korun,“ objasňuje Fukan.

Celek z Brněnska sice neměl vyjednaný žádný podíl z budoucích prodejů Krejčího, vztahuje se na něj ale platba solidarity za výchovu hráče. „Ta se počítá od chvíle, kdy hráč dosáhne dvanácti let. Láďa u nás po dvanáctých narozeninách už ale byl jen necelý rok, než přestoupil do Zbrojovky,“ vysvětluje rosický funkcionář.

Klub, který nastupuje v Moravskoslezské fotbalové lize, cílí i na výchovu dalších talentů. Už dříve získal status sportovního střediska mládeže, který mu může dopomoct k objevení nového Krejčího. „Myslím si, že aktuálně v mládeži máme další talentované hráče, kteří by se do budoucna mohli prosadit,“ předesílá Fukan.

Podle něj si aktuálně asi nejznámější rosický rodák vybral v další fotbalové cestě správný krok. „Úplně se mi to nepřísluší hodnotit, ale můžu říct, že španělská liga by Láďovi mohla vyhovovat. Věřím, že má na to, aby i v ní dosáhl na další úspěchy,“ dodává.