Základní kádr Znojma se pod novým trenér Milanem Volfem stále utváří. Naproti tomu Blanenští disponují sestavou, která spolu hraje již několik let a v uplynulé sezoně suverénně prošla divizí. „Bylo vidět, že nejsme úplně sehraní,“ prozradil pro klubový web kouč 1. SC Volf.

Rád preferuji domácí hráče, říká nový trenér Znojma Milan Volf

FK Blansko – 1. SC Znojmo 3:2
Poločas: 2:1. Branky: 10. Žák, 38. a 69.Štrombach - 24. Pohanka, 77.Švarc.
Sestava FK Blansko: Doležel - Sadlo, Huška, Štrbák, Ciprys, Buchta, Štrombach, Žák, Bednář, Minx, Motyčka Souček, Kropáček, Záleský, Chloupek, Šmerda, Tulaydan, Paděra. Trenér: Zbyněk Zbořil.
Sestava 1. SC Znojmo: Jícha (46. Koukal) - Dima, Avdić, Artur, Kolařík, Garčic, Moravec, Hlůže, Martínek, Pacula, Pohanka Švarc, Oleh, Stix, Sivera, Ševčík, Gutev, Dolejší. Trenér: Milan Volf.

Jeho svěřenci obdrželi první branku již v 10. minutě. Na hřišti v Rudici na Blanensku, kde se normálně hraje okresní přebor, následně hostující mužstvo srovnalo na 1:1 díky Radimu Pohankovi. Těsně před koncem první poloviny šli domácí do vedení střelou bývalého hráče Znojma Štrombacha. Stejný fotbalista po změně stran v 69. minutě získal blanenským dvougolový náskok. Svěřenci Milana Volfa třináct minut před koncem využili protiútoku a snížili na 2:3. Skóre se nezměnilo až do závěrečného hvizdu.

Lodivod 1. SC Volf po utkání uznal kvalitu soupeře. „Byli lepší fotbalově i pohybově. My jsme spěchali, místo toho, abychom hráli trpělivě. Některé akce jsme předvedli hezké, ale když to vezmu globálně, domácí vyhráli zaslouženě a mohli jsme dostat i více branek. Výsledek je pro nás příznivý,“ smířlivě uzavřel Volf.

Blansko ve třetí lize vsadí na postupovou partu

Jeho svěřence čeká další přípravný zápas již v sobotu, kdy nastoupí od 17 hodin v rakouském Wildendürnbachu proti celku SKN Sankt Pölten.