Předchozí
1 z 7
Další

Fotbalisté Otrokovic (červené dresy) nestačili na Znojmo 2:3.Alois Skácel se stal trenérem znojemských fotbalistů 13. září.Zdroj: pro Deník/Jan Zahnaš

Trenér Alois Skácel vedl Znojmo v osmi zápasech:
soupeř FKM Jihlava – 2:2
Dolní Benešov – 2:2
Hlučín – 1:2
Rosice – 3:4
Baník Ostrava B – 4:2
Slovácko B – 4:2
Otrokovice – 3:2
Uherský Brod – 4:1

ZÁSADNÍ ZMĚNA. Po šesti třetiligových zápasech, v nichž jihomoravský celek nezískal ani bod, skončil u mužstva kouč David Langer. Po dvou utkáních pod vedením sportovního manažera Jakuba Prokeše převzal tým Skácel a okamžitě začal úřadovat. „Domluvili jsme se, že uděláme některé věci úplně jinak. Hlavně co se týká disciplíny a zodpovědnosti ve hře dozadu. Když hrajete dobře do defenzivy, začne se vám dařit i nahoře. Rozebíráme chyby ne jen u videa, ale i na individuálních a skupinových trénincích se věnujeme nedostatkům, které musíme zlepšit,“ přiblížil Skácel zásadní změny.

Fotbalisté Znojma.
Čtvrtá výhra v řadě. Znojmo poskočilo na dvanáctou pozici

Fotbalisté Otrokovic (červené dresy) nestačili na Znojmo 2:3.Znojemští fotbalisté se radují ze vstřelené branky. Za šestnáct zápasů vstřelili 33 gólů.Zdroj: pro Deník/Jan Zahnaš

FANTASTICKÉ ČÍSLO. A výsledek se dostavil bleskurychle. Zatímco v úvodních osmi duelech této třetiligové sezony vstřelili znojemští fotbalisté deset gólů, po příchodu trenéra Skácela počet branek rapidně navýšili. V osmi zápasech jich nasázeli hned třiadvacet.

V posledních pěti duelech dokonce osmnáct, což je v průměru 3,6 gólu na zápas. „Do ofenzivy pracujeme správně, máme fantastická čísla a góly dávat umíme. Potenciál mužstva je dobrý, ale můžeme ho ještě rozvíjet v individuálních herních činnostech. Když v nich budou hráči lepší, půjde zase nahoru tým. Kluci v sobě mají zakořeněné špatné návyky, které je těžké odstranit, ale je lepší, že máme pořád na čem pracovat,“ podotkl Skácel.

Fotbalisté Otrokovic (červené dresy) nestačili na Znojmo 2:3.Fotbalový záložník David Štrombach se trefil v této sezoně devětkrát v pěti zápasech.Zdroj: pro Deník/Jan Zahnaš

PŘÍCHOD STŘELCE. Nejen ofenzivní síla jeho mužstva vzrostla s příchodem záložníka Davida Štrombacha, jenž se do Znojma vrátil po necelých třech měsících v rakouském Wullersdorfu. „Z Rakouska jsem přišel, abych Znojmu pomohl se zachránit,“ prohlásil Štrombach.

Ke svému přání zatím výrazně přispívá. V pěti odehraných utkáních se gólově prosadil devětkrát, z toho třikrát proměnil pokutový kop. „Dřív dával v týmu góly jen Tomáš Okleštěk a Petr Kirschner, ale teď k nim přibyli ještě David Moučka nebo Štrombach, který má neskutečná čísla a jeho příchod mužstvu určitě pomohl. Ale jako všichni v týmu i on může ještě rozvíjet svůj potenciál a zlepšovat se,“ zmínil znojemský kouč.

A zdá se, že kolem pětadvacetiletého hráče bude v zimním přestupovém období pořádně rušno. „Nabídky na něj už jsou. Je jasné, že když odehraje pět zápasů a dá devět gólů, že se o něj všichni začnou zajímat,“ prozradil Skácel.

Znojemský fotbalista David Štrombach (v modrém) dal ve třech zápasech pět branek, naposledy hattrickem přispěl k výhře nad Baníkem Ostrava B 4:2.
Štrombacha kopali, tak utekl z Rakouska zachránit Znojmo. Dal dva raritní góly

Fotbalisté Znojma (modří) hostili ve 13. kole MSFL B-tým Slovácka.Pod trenérem Aloisem Skácelem obdrželi znojemští fotbalisté (ve světle modrém) sedmnáct branek v osmi zápasech.Zdroj: Deník/Lubomír Budný

NEDOSTATKY V DEFENZIVĚ. Znojmo i přes bodové zisky má pod Skácelem jednu nelichotivou bilanci. Za osm zápasů obdrželo sedmnáct gólů a v této sezoně si jeho brankář nepřipsal ani jednu vychytanou nulu. „Gólů dostáváme dost a je potřeba sledovat situace, po kterých inkasujeme. Třeba v posledním utkání (s Uherským Brodem 4:1 – pozn. red.), kdy můžeme po dlouhé době dohrát s nulou vzadu, si necháme vstřelit hloupou branku. Nemusela vůbec padnout, ale chybí mi tam daleko víc snahy a odhodlání,“ řekl Skácel.

Fotbalisté Otrokovic (červené dresy) nestačili na Znojmo 2:3.Fanoušci znojemských fotbalistů oslavují vítězství 3:2 v Otrokovicích, které jsou poslední.Zdroj: pro Deník/Jan Zahnaš

ODEPSANÉ ZNOJMO? Znojmo po dvou remízách a čtyřech vítězstvích v řadě opustilo sestupové pozice. „Pro nás je fantastické, že kluci ztrátu stáhli a dorovnali se ostatním týmům. Když jsem přišel, měl tým ztrátu sedmi bodů na předposlední místo a teď je to úplně jiné. Připadalo mi, že Znojmo je odepsané a hotové, soupeři ale už ví, že s námi musejí počítat,“ zdůraznil Skácel.

Jenže od předposlední sedmnácté pozice dělí jeho svěřence pouze dva body. „Ve fotbale není nikdy klid,“ usmál se lodivod znojemského celku a pokračoval: „Všichni dobře ví, že budou padat tři týmy, možná i čtyři, když ze druhé ligy sestoupí Třinec (aktuálně předposlední tým soutěže – pozn. red.). Jaro bude proto hodně náročné.“

Znojemský fotbalista David Štrombach (v modrém) dal ve třech zápasech pět branek, naposledy hattrickem přispěl k výhře nad Baníkem Ostrava B 4:2.Znojmo poprvé v této sezoně vyhrálo nad Baníkem Ostrava B, pod výsledek 4:2 se připsal hattrickem David Štrombach (v modrém).Zdroj: FC Baník Ostrava

SKALP FAVORITŮ. První vítězství v této sezoně zaznamenali znojemští fotbalisté na ostravských Bazalech proti rezervě Baníku, kterou zdolali 4:2. Jenže ve 34. minutě zaostávali o dvě branky. „Když prohráváte na Baníku 0:2 a zdá se, že zápas je ztracený, tak je fantastické, že ho otočí. Kluci se naučili pracovat ve velmi solidním tempu, běhají po celých devadesát minut, a to jsou pro mě rozhodující změny, které v mužstvu nastaly. Zvětšila se disciplína, zodpovědnost a kvalita nahoru," líčil Skácel.

Jeho svěřenci si poradili stejným výsledkem i s rezervou prvoligového Slovácka, v posledním třetiligovém zápase v podzimní části je čeká v sobotu Sigma Olomouc B. „Naše musžtvo je nezkušené, spousta kluků hrála nejvyšší soutěž divizi nebo dorosteneckou ligu a takové zápasy jsou pro ně o zkušenostech. Bude reprezentační přestávka, proto tam nejspíš nastoupí hráči i z áčka a pro všechny mladé půjde o dobré utkání, aspoň uvidí, co musejí udělat, aby se dostali do profesionálního fotbalu," pravil bývalý kouč Zlína, Kroměříže nebo Opavy.

Fotbalisté Otrokovic (červené dresy) nestačili na Znojmo 2:3.V sestavě znojemského mužstva při zápase s Otrokovicemi nastoupili i hráči, kteří měli zvýšenou teplotu.Zdroj: pro Deník/Jan Zahnaš

VIRÓZA V KABINĚ. V posledních duelech stížila znojemským fotbalistům situaci chřipková epidemie. Před veledůležitém utkáním se sestupem ohroženými Otrokovicemi 30. října postihla Znojmo rozsáhlá marodka. „Skočila nám do šatny chřipka, je to už čtrnáct dní a točí se tam," uvedl v pondělí Skácel.

„Jde o nachlazení, ale když mají hráči čtyři dny rýmu a kašel, týden netrénují a pak jdou jen na zápas. Předminulý týden jsme trénovali v osmi deseti lidech, což bylo hodně narušené. Kluci se pak vraceli z marodky, byli doma bez tréninku, někteří zvládli v týdnu jeden nebo dva, což je málo, přesto zápas s Otrokovicemi (výhra 3:2 - pozn. red.) se povedl," pochvaloval si kouč Skácel.