Znojemští disponovali v prvním poločase velice slibnými příležitostmi. „Hráli jsme opravdu fotbal, kdy jsme drželi míč a nějakou dobu jej soupeři nepůjčili,“ hodnotil kouč Jihomoravanů. Domácí byli nebezpeční hlavně ve standardních situacích a Olomoučany přehrávali i po kondiční stránce. „Standardy jsou specialitou Tomáše Oklešťka, ví kdy jich využít. Většina z nich byla nebezpečná. Navíc měl soupeř fyzicky silné hráče a my jsme s nimi zápasili. Naši mladí fotbalisté neumí jít tělo na tělo,“ objasnil olomoucký lodivod Augustin Chromý.

Znojemská Nevoga arena hostila ve čtvrtek večer exibiční utkání mezi výběry českých hokejových hvězd a historicky nejlepšími hráči Orlů Znojmo.
Dorazil Jágr i Pastrňák. Orlí výkvět padl s hvězdným výběrem tuzemského hokeje

Hosté do druhého dějství značně prostřídali kádr a borci 1. SC se začali více otáčet. Znojemský gólman Jícha ovšem rychle zlikvidoval několik šancí Olomoučanů. Po devadesáti minutách tak oba mančafty odcházely do kabin za stavu 0:0. „Lepší by bylo, kdyby zápas skončil 3:3,“ pronesl se vtipem Chromý. Hlavní stratég Jihomoravanů Volf pozitivně hodnotil angažování tahounů týmu. „Je vidět, že se zlepšujeme. Tomáš Okleštěk a Muamar Avdič dali kádru řád a naše hra jde nahoru,“ dodal Volf.

Jeho svěřenci nastoupí k dalšímu duelu již první srpnový pátek. Na stadionu v Horním parku vyzvou mančaft Velkého Meziříčí, jež v minulosti trénoval právě Milan Volf. „Těším se. Bude to pro mě svátek,“ uzavřel. Zápas startuje v osmnáct hodin.

1. SC Znojmo – SK Sigma Olomouc B 0:0

Poločas: 0:0.

Sestava: 1. SC Znojmo FK: Jícha (46. Koukal) - Garčic, Pacula, Avdić, Artur - Malár, Moravec (75. Mikáč), Kolařík (60. Kolařík), Okleštěk - Doublette (77. Krula), Kvych (24. Martínek). Trenér: Milan Volf.

Sestava SK Sigma Olomouc B: Trefil - Diblik, Zima, David, Kerbr, Baďuka, Grygar, Spáčil, Langer, Hála, Tandir. Trenér: Augustin Chromý.