Již během pár okamžiků po úvodním hvizdu bylo nejen třem stovkám diváků na stadionu v Horním parku jasné, že zápas s celkem z Nového Města na Moravě se ponese ve vyrovnaném duchu. Na obou stranách nedocházelo k výrazným šancím. Domácí gólman Filip Jícha se zapotil až ve 34. minutě, kdy úspěšně zpracoval střelu hostujícího fotbalisty Svobody. „V prvním poločase jsme hráli takticky, abychom nedostali branku. Chtěli jsme zjistit, jak soupeř hraje,“ řekl kouč 1. SC Milan Volf.

Fotbalisté Znojma. Ilustrační foto.
Hráče 1. SC srazil nabuzený Uničov

Znojemští začali na soupeře tlačit až po změně stran. Bohužel se jim i přes nabídnuté šance nepodařilo vstřelit branku. „Ke konci to bylo hektické. Míč jsme se snažili dotlačit do sítě. Zjednodušili jsme hru a na můj vkus jsme někdy nemuseli hned stříleta mohli jsme hru roztáhnout do stran. Střely létaly nad bránu a chybělo nám i štěstí,“ hodnotil hlavní stratég znojemských fotbalistů.

I za zisk bodu však Milan Volf své svěřence uklidňoval. „Kluky jsem pochválil. Ve druhém poločase jsme se neměli za co stydět. Bohužel jsme neproměnili šance a zápas skončil 0:0. Každé utkání se nedá vyhrát. Remizovali jsme, ale byli jsme výrazně lepší a měli jsme vyhrát,“ podotkl Volf.

Příště Blansko

Borci z města nad řekou Dyjí oscilují v tabulce Moravskoslezské fotbalové ligy okolo třinácté příčky a v současnosti disponují šestnácti body. Jižv neděli od čtvrt na jedenáct je čeká dopolední zápas s týmem z čela tabulky. Znojemští zajíždějí na pažit Blanska, které v současnosti disponuje pětadvaceti body.

1. SC Znojmo – SFK Vrchovina 0:0

Poločas: 0:0. ŽK: 2:3. Rozhodčí: Mrázek – Pochylý, Richtár. Diváci: 300.

1. SC Znojmo: Jícha – Yanata, Cheredea, Avdič, Moravec, St. Hillaire, Malár, Garčic, Demjan, De Carvalho Serra, Pacula (61. Pohanka). Trenér: Milan Volf.