Do nové sezony vstoupilo Znojmo po jediné výhře a dvou remízách ze šesti přípravných zápasů. „Málokdo nám věřil, ale to nás ještě víc hnalo kupředu. Každý bod z venku se počítá, vítězství nás těší,“ pravil znojemský záložník Milan Moravec, který po odchodu Muamera Avdiče do Startu Brno převzal kapitánskou pásku.

Znojemský celek zvládl utkání bez obdržené branky poprvé od 18. října, kdy remizoval s Vrchovinou. „Jsme šťastní, kluci předvedli disciplinovaný fotbalový výkon, vítězství si za bojovnost a nasazení zasloužili,“ řekl znojemský kouč Milan Volf.

Jeho svěřenci se dostali proti Baníku do vedení po brance Moravce. Trefili se i Tomáš Okleštěk a Radim Pohanka. „Ze začátku se nám hrálo těžce, přesto jsme se dostali do vedení. Ve druhé půli soupeř hru otevřel, měli jsme brejky, které jsme proměnili. Rozhodla hlavně výborná defenziva celého týmu,“ zdůraznil znojemský fotbalista František Malár.

Ten zahájil letní přípravu s druholigovou Líšní, ve Znojmě se poprvé hlásil v sobotu na předzápasovém tréninku. „Dali jsme Líšni nabídku, kterou neakceptovali, ani dál nejednali. František se proto vrátil a je člen našeho kádru. V zápase hrál fantasticky a ukázal, že je platný hráč,“ podotkl Volf.

Do úvodního duelu sezony naskočilo šest nováčků ve znojemském dresu. „Čekáme ještě na čtyři kvalitní hráče. Kádr bude široký a kluci svedou na každém tréninku i v zápase boj o nominaci na utkání. Konečně si můžu vybírat, na podzim jsme neměli skoro ani jedenáct hráčů, doplňovali jsme je dorostenci,“ uvedl Volf.

Čtyři hráči ve Znojmě pouze hostují do konce sezony. „Hledali jsme rychlostní a mladé hráče, kteří chtějí ve fotbale uspět, mají hlad po úspěchu, proto pořádně trénují. Říkal jsem, že budeme silnější než na podzim,“ přiblížil Volf.

Z nových tváří na sebe ve středu zálohy upozornil chilský defenzivní záložník Stefano. „Je podobný Galáskovi (bývalý reprezentant Tomáš Galásek – pozn. red.), nenápadný, ale odvede černou práci pro tým. Moc diváků jeho přínos nepostřehne, trenéři ovšem mají podobné hráče rádi, protože netouží po slávě, jen tvrdě pracují pro tým,“ poznamenal Volf.

Další utkání odehraje Znojmo v pátek doma, kde od půl šesté večer vyzve Vyškov. Ten na úvod sezony rovněž zvítězil, a to proti Vrchovině 2:1 po brankách Ondřeje Vintra.

Baník Ostrava B - Znojmo 0:3 (0:1)
Branky: 41. Moravec, 52. Okleštěk, 76. Pohanka.
Rozhodčí: Jaromír Richtár – Jiří Macrineanu, Matěj Dudek.
Žluté karty: 62. Hasala, 73. Garčic, 84. Kostka, 90+3. Martiník – 78. Krakovčík.
Diváci: 243.
Baník Ostrava B: Kovařík – Zálesák, Tamajka, Hasala, Velner (80. Fulnek), De Azevedo (57. Martiník), Jaroň (57. Urban), Lokša (C), Zajíček (46. Barkov), Kostka, Mooc.
Znojmo: Koukal – Zedníček (66. Pacula), Vocílka, Krakovčík, Prokeš, Malár, Moravec (C) (87. St Hillaire), Okleštěk, Stefano, Poláček (32. Garčic), Řehola (61. Pohanka)