Chladné počasí nad znojemským stadionem v Horním parku rozčísnul horkou střelou ve čtrnácté minutě Petr Kirschner. Znojmo vedlo do šestadvacáté minuty, kdy hosté srovnali na 1:1.

Znojemští hokejoví Orli (v černém) zvítězili i ve druhém předkole play-off ICEHL a postoupili do jeho čtvrtfinále.
Orli po dlouhém boji s Grazem postupují do čtvrtfinále play-off

Podle trenéra Jihomoravanů Aloise Skácela mělo úvodní střetnutí jara skončit remízou. "Utkání bylo oboustranně dobré. Přijela největší kvalita, proto jsou na prvním místě," hodnotil lodivod 1. SC.

Znojmu utnul šanci na zisk bodů v šestapadesáté minutě kroměřížský Petr Sklenář. "Bohužel jsme nepočítali s tím, že gólman udělá špatnou chybu. Pomohl soupeři, i když jsme předtím s důrazem zakončili," litoval Skácel.

Plavci oddílu TJ Znojmo bodovali na závodech v Českých Budějovicích a Žďáru nad Sázavou. Dohromady získali jedenáct medailí.
Znojemští plavci bodovali na jihu Čech i na Vysočině. Získali jedenáct medailí

Kouč Kroměříže Bronislav Červenka i přes výhru mírnil pozitivní emoce. "Byli jsme nervózní. Znojemští měli skvěle propracovanou defenzivu, šli do rychlých protiútoků. Je to vždy nebezpečné, v otevřených prostorách se jim snáze hraje. Neměli jsme to tak jednoduché," uvedl lodivod hostů.

Znojemští tak na první body jara musí počkat. Již v neděli nastoupí od čtvrt na jedenáct ráno na hřišti Velkého Meziříčí. "Jdeme zápas od zápasu. Na Vysočině to bude těžké, ale pokusíme se bodovat," uzavřel Skácel.

Karel Konečný, hrající za Moravský Krumlov, ovládl nedávno kontrolní turnaj TOP 12 ve druhé městské lize stolního tenisu.
Bývalý fotbalista Konečný válí nyní za Moravský Krumlov ve stolním tenise

1. SC Znojmo - SK Hanácká Slavia Kroměříž 1:2
Poločas: 1:1. Branky: 14.Kirschner – 26.Cupák, 56.Sklenář. ŽK: 2:1. Rozhodčí: Daniel - Mojžíš, Rosický. Diváci: 210.
1. SC Znojmo: Przybysz – Papež, Russmann, Okleštěk (C), Holman (80.Kartišovs), Glushach, Kočík, Prokeš, Hnaníček, Krakovčík, Kirschner. Trenér: Alois Skácel.
SK Hanácká Slavia Kroměříž: Dostál – Tiahlo, Cupák, Machálek, Houser, Sklenář (77.Mlčoch), Matoušek (C), Lhotecký (87.Surynek), Jeleček, Červenka (74.Votava), Plecitý (77.Vyhlíd). Trenér: Bronislav Červenka.