Padla šedesátá druhá minuta zápasu a záložníkovi třetiligového Znojma Tomáš Oklešťkovi spadla štěstěna na kopačky. Kanonýr nosící na dresu číslo osm během šesti minut poslal hattrickem Jihomoravany do vedení 3:0 nad Vratimovem v rámci čtyřiadvacátého kola Moravskoslezské fotbalové ligy.

Fotbalisté Tasovice
Tasovice vedly jen deset minut. Pak Startu vystřelil bod Havlín

Pro Oklešťka byla branková smršť životní premiérou. "Tři góly v jednom zápase během šesti minut jsem ještě nedal. Chybí mi ještě mandragora (ulevit si nevybíravými slovy a dostat stopku na jeden zápas jako hráč Rolando Mandragora - pozn. red.). Asi měli nějaký výpadek a zrovna to vyšlo," zněl šťastně kapitán 1. SC.

Tomáš Oklešťěk (v modrém dresu) zažívá střelecky nejúspěšnější sezonu v kariéře.
Oklešťkovi stačilo na hattrick pět minut. Znojmo deklasovalo Vratimov 5:0

Právě kapitánské "céčko" mu podle něj přineslo štěstí. A nejen jemu. Potom, co Okleštěk ve dvaasedmdesáté minutě vystřídal, předal pásku Petru Kirschnerovi. Ten vstřelil gól na 4:0, načež Kirschner poskytl při svém střídání kapitánskou pásku Tomáši Prokešovi, jenž zvýšil na konečných 5:0. "Kdo má kapitánskou pásku, tak dává góly, je to normální," vtipkoval Okleštěk.

Na soupisce patří mezi nejzkušenější hráče. "Svoje dovednosti předávám dál, ale kluci vědí, že mi mají nahrávat, abych dával góly," dodal fotbalista.

Znojemští plavci uspořádali po dvou letech závody s názvem Aprílové vlnky.
Reprezentanti oddílu plavání TJ Znojmo krotili Aprílové vlnky

Znojmo nyní drží v tabulce MSFL desátou příčku se sedmadvaceti body. Už v neděli zajíždí na pažit posledního FK mládeže Vysočina Jihlava. "Asi se nemůže stát, že bychom ji mohli podcenit. Naše pozice v tabulce ještě není definitivní, musíme se odtrhnout odspodu a potom bude klid," uzavřel Okleštěk.


Načítám tabulku ...