Čtyřicetiletý Pacholík zažil v jihlavském klubu jako aktivní hráč tuzemskou nejvyšší soutěž. Následně nastupoval za B-tým Vysočiny v Moravskoslezské fotbalové lize. Asistovat mu bude Petr Kelíšek.

Šanovská kuželkářka Kristýna Blechová získala v polovině června titul vicemistryně republiky na šampionátu v Českých Velenicích.
Kuželkářka Blechová brala titul vicemistryně republiky

"Ohledně nabídky trénování ve Znojmě jsme byli osloveni spolu s Petrem. Je to pro nás výzva. Znojemské angažmá vnímáme jako další posun v kariéře a moc se těšíme," uvedl nový stratég 1. SC.

Pacholík nejdříve trénoval třebíčskou mládež, potom vedl z lavičky několik mančaftů hrajících krajský přebor Vysočiny. V královském městě nad řekou Dyjí chce s mančaftem hrát co nejvýše v tabulce. "Myslím si, že tým je kvalitní, nepotřebuje žádnou přestavbu, jen doplnění, jelikož nás někteří hráči možná opustí," nastínil Pacholík.

Hokejový útočník Jan Hruška přestupuje z Vítkovic do Znojma.
Dvojnásobný mistr extraligy Hruška míří do Znojma

Už nyní je jasné, že z kádru Znojma odejde David Štrombach. "Toho jsme uvolnili do druholigové Viktorie Žižkov. Ostatní zvučná jména jako Okleštěk, Hnaníček nebo Kirschner by měla zůstat," dodal předseda klubu Radek Vysloužil.

Dosavadní lodivod Alois Skácel u týmu skončil. "Na konci června mu vyprší smlouva. Normálně se s námi rozloučil. Jménem 1. SC Znojmo bych mu chtěl poděkovat za jeho práci," uvedl Vysloužil.

V posledním zápase sezony skupiny A III. třídy podlehli fotbalisté Hevlína (ve žlutém) B-týmu Tasovic 0:4. Prohra však hevlínským nezhatila radost z postupu do okresního přeboru.
OBRAZEM: Hevlínští fotbalisté i přes prohru s Tasovicemi oslavovali postup

Znojemským hráčům začne příprava na další sezonu v pondělí 4. července. "Příprava bude krátká, jelikož máme čtyři týdny do předkola poháru. Ve čtvrtém týdnu najedeme do zápasového režimu. První přátelský duel sehrajeme 6. července v Prostějově," uzavřel Pacholík.