Svěřenci trenéra Milana Volfa čekali na vítězství dlouhá čtyři kola. Minulý týden prohráli s Frýdkem-Místkem 3:4, tentokrát jim stejný počet vstřelených branek přinesl tři body. „Výhru jsme už potřebovali,“ konstatoval kouč 1. SC pro klubový web.

Náhradního termínu Velké ceny VS Lechovice se zúčastnilo o polovinu méně běžců, než je jindy zvykem.
Běžecký pohár mění formát. Nabídne stejné trasy všem

Domácí dostal do vedení Tomáš Okleštěk, do šaten pojistil pozitivní výsledek na 2:0 Milan Moravec. Po změně stran Otrokovičtí činili tlak, ovšem skóre v 79. minutě změnili Znojmáci na 3:0 zásluhou Martina Řeholy.

Znojmo – Otrokovice 3:1
Poločas: 2:0. Branky: 24. Okleštěk, 29. Moravec, 79. Řehola – 82. Kiška. ŽK: 1:3. Rozhodčí: Kulička – Páral, Řezníček. Diváci: 310.
Sestava Znojma: Záleský – Zedníček, Krakovčík, Blažík, Malár, Stefano, Longo (87. Bašič), Štrombach (84. Garčic), Moravec, Okleštěk (80. Pacula), Pohanka (74. Řehola). Trenér: Milan Volf.
Sestava Otrokovic: Semanko – Malý, Markovič, Koňařík (56. Mlýnek), Vychodil (74. Vašulka), Minář (84. Červenka), Schlehr, Bahounek (65. Jasenský), Kiška (89. Fiala), Dekleva, Přikryl. Trenér: Roman Matějka.

Hosté snížili na 3:1 vzápětí, ovšem do konce zápasu již změna nenastala. Tři body tak zůstaly ve městě nad řekou Dyjí. „S Frýdkem jsme hráli dobře, ale body jsme nezískali. Doma jsme remizovali s Dolním Benešovem, takže teď už to bylo o bytí a nebytí. Celý týden jsme to směřovali k tomu dnešnímu utkání, že jej musíme vyhrát,“ řekl Milan Volf.

Znojemští nyní drží v tabulce díky sedmi bodům dvanácté místo. Již v sobotu vyzvou na stadionu v Horním parku rezervu Slovácka. Ta okupuje v žebříčku Moravskoslezské fotbalové ligy pátou příčku. „Kluci si uvědomují, že je to pro nás další důležité utkání,“ předestřel lodivod 1. SC. Duel startuje v devatenáct hodin.