Na prvním tréninku se sešlo dvacet hráčů ještě pod vedením Leoše Kalvody, který celek vedl v závěru uplynulé sezony. Toho však ve třetí lize čeká jen role asistence a sportovního ředitele. Původně měl v klubu skončit. „S Leošem Kalvodou jsme se dohodli. Roli hrály finance, musel jít dolů ve srovnání s druhou ligou,“ líčil majitel znojemského klubu Jiří Tunka.

Příští týden už mužstvo patrně převezme nový hlavní kouč Milan Volf, který v uplynulé sezoně dovedl Moravan Lednici na druhou příčku v B skupině I. A třídy. „Znojmo bude mít nového trenéra v pondělí. Mám s ním schůzku v neděli, až se vrátí z dovolené v Itálii,“ potvrdil Tunka, který předtím neúspěšně jednal s Milanem Valachovičem.

Volf má nejvíc zkušeností z divize, kde vedl brněnskou Spartu, Velké Meziříčí, trénoval i Mikulov nebo v rakouských soutěžích. „Všechno se rozhodne až po osobním jednání, ale z mé strany není co zvažovat. Samozřejmě jsem nabídce nakloněný. Po sportovní stránce by Znojmo znamenalo posun,“ sdělil Deníku Rovnost Volf.

Na prvním znojemském tréninku scházela značná část hráčů, kteří v uplynulé sezoně marně zachraňovali druhou nejvyšší soutěž. Vedle zahraničních hráčů se vedení nepodařilo udržet ani Davida Helíska. Ten sice úvodní trénink absolvoval, ale stěhuje se do divizního Hodonína. „Má tam také zaměstnání,“ podotkl Tunka.

Naše kabina! Dívčí fotbalový klub Lokomotiva Brno, Horní Heršpice.
Hlasujte o nejlepší fotku na téma "Můj skvělý tým". Ve hře jsou peníze i sud

Do Jihlavy odchází zkušený záložník Matúš Lacko, smlouva skončila Janu Mudrovi či Dženisu Beganovičovi, hostování vypršelo Dominiku Kuncovi. „Na dovolené je ještě Van-Dave Harmon, vrátí se ve středu a budeme jednat, za jakých podmínek by zůstal. Koncem příštího týdne budeme znát hrubou skladbu kádru,“ sdělil Tunka.

Zůstali také gólman Antonín Buček nebo zadák Tomáš Cihlář. Dvacetiletý Nicolas Hlůže první trénink absolvoval na trávě místo na atletickém ovále. „Bylo to kvůli kolenu, abych byl na měkkém. Tráva je ideální. Když jsem v předpřípravě zkoušel běhat na betonu, nebylo to stoprocentní,“ pravil na klubovém webu Hlůže.

Do třetí ligy vstoupí Znoj-mo s rozpočtem kolem čtyř a půl milionu korun. „Někdo tvrdí, že s tím bychom měli jít do druhé ligy, ale budeme velice rádi, když se udržíme a dáme tým dohromady. Příští rok možná můžeme hrát o špici, letos je pro nás nejdůležitější záchrana ve třetí lize,“ řekl Tunka.

1. SC Znojmo

Kdo zatím zůstává? Antonín Buček, Jiří Koukal, Adam Polepil, Tomáš Cihlář, Muamer Avdič, František Malár, Oleksyi Cheredea, Nicolas Hlůže, Jakub Teplý, Adam Krčík, Van-Dave Harmon, Jakub Kučera, Milan Moravec, Vojtěch Švarc, Patrik Martínek, Patrik Pacula, Radim Pohanka, Milan Stix, Teodor Gutev, Milan Dolejší, Radek Ševčík, Tomáš Sivera

Kdo odchází? Matúš Lacko (FC Vysočina Jihlava), David Helísek (FK Hodonín), Jan Mudra, Dženis Beganovič, Igor Cukovič, Andrew Benjamin Conner, Mahamadou Dramé, Šimon Šmehyl, Alex Kuffour (všichni konec smlouvy), Filip Maksič, David Machalík, Dominik Kunca (všichni konec hostování)