Hráči 1. SC Znojmo nastoupili včera proti favoritovi Moravskoslezské fotbalové ligy (MSFL) z Blanska. Svěřenci trenéra Milana Volfa prohráli na blanenském pažitu 0:6. Podle kouče hostů přátelské utkání splnilo svůj účel.

Znojemští doplnili základní sestavu o dorostence. „Hrábli jsme si na dno svých sil. Čekali jsme kondiční zápas, což se naplnilo,“ přiznal Milan Volf. Mezi mladíky jej zaujal Tomáš Vocílka. „Nehrál vůbec špatně. Má potenciál a zřejmě si jej necháme v kádru A-mužstva. Ostatní na sobě musí pracovat,“ dodal lodivod 1. SC. Mimo dorostenců nastoupil i navrátivší se Petr Kirschner. Na zkoušce jsou pak ve Znojmě brankář Lukáš Repáň či Slovák Robert Coma.

NEJVYLOŽENĚJŠÍ AKCE

Hosté inkasovali od Blanska v prvním poločase čtyři branky. Po změně stran domácí kompletně obměnili sestavu. Znojemským to paradoxně pomohlo a vypracovali si tři příležitosti. Blanenští však svatyni 1. SC propálili ještě dvakrát. „Šance byly, bohužel nejvyloženější akci náš hráč neproměnil. Nevím, jestli se toho zalekl. Mrzí mě akorát, že jsme dostali tolik branek,“ krčil rameny Volf.

Tým z města nad řekou Dyjí zlepšil i svou fyzickou výdrž. Právě z ní měl kouč 1. SC obavy. „Kluci vydrželi,“ chválil Volf.

Jeho svěřenci sehrají další přípravný zápas již ve středu na půdě divizního mančaftu Břeclavi. „Myslím si, že soupeř nebude mít stejnou sílu, jako Blansko. Břeclav skládá mužstvo. Nevím, co od toho čekat, ovšem kluci budou mít zápasové vytížení, což je lepší než trénink,“ dodal Milan Volf.

Blansko - Znojmo 6:0
Poločas: 4:0. Branky: 24. a 41. Holiš, 15. Kopičár, 28. Minx, 47. Fabuš, 73. Sedlo.
Sestava Znojma: Repáň – Malár, Vocílka, Avdić, Pacula – Coma (46. Kohoutek) – Moravec, Okleštěk – Martinek (70. Dvořáček), Kaššai (80. Polický) – Kirschner (60. Pohanka). Trenér: Milan Volf.