Víkendové utkání s nešťastnou bilancí bylo již čtrnáctým soutěžním kláním v řadě, v němž se borcům z města nad řekou Dyjí nepodařilo zvítězit. Naposledy mančaft 1. SC okusil pocit z mistrovské výhry v březnu ještě ve Fortuna:Národní lize, když těsně přehrál Viktorii Žižkov 1:0. Znojemští naposledy padli minulou středu s prvním kole MOL Cupu s divizním Lanžhotem.

Domácí neměli cestu sobotním kláním jednoduchou. Na lavičce chyběl vykartovaný Patrik Martínek či Oleg Kvych. Na druhou stranu Jihomoravané představili novou posilu z 1. FC Slovácko Adama Obdržálka.

Spící turisty okradl ve stanu zloděj

Trenér 1. SC Milan Volf postavil mezi tři tyče brankáře Filipa Jíchu, jenž v pohárovém duelu s Lanžhotem předváděl solidní výkony. Jícha se v sobotu zapotil hned na začátku zápasu při likvidaci dvou šancí soupeře. Bohužel v deváté minutě chybně rozehrál, čehož využil olomoucký Tomáš Zlatohlávek – 0:1. „Propadli jsme téměř ve všech směrech. Vše ovlivnila první rychlá branka,“ durdil se znojemský trenér Milan Volf pro klubový web. Jeho svěřenci se dostali k šanci až v 35. minutě, Tomáš Oklešťek však nahrávku Kennyho Doubletta neproměnil.

Po změně stran očekával lodivod B-týmu Sigmy Augustin Chromý větší agresivitu Znojemských. „ Předpokládal jsem, že domácí na nás se vstupem do druhého poločasu vletí a bude to těžké,“ řekl Chromý.

Bohužel. Hanáci odskočili do dvoubrankového vedení a do konce nedali 1. SC přičichnout ke gólovým příležitostem. „Upozorňovali jsme, že to bude těžší zápas než v přípravě. Na rozdíl od nás byli běhaví a chtěli hrát. My byli bázliví,“ uzavřel Volf.

Fotbalisté Tasovic. Ilustrační foto.
Tasovičtí fotbalisté schytali sedmigólový debakl

1. SC Znojmo – SK Sigma Olomouc B 0:2

Poločas: 0:1. Branky: 9. Zlatohlávek, 51. Chytil. ŽK: 28. Cheredea, 52. Doublette, 71. Yanata, 88. Avdič – 72. Grygar. Rozhodčí: Drozdy – Marek, Zaoral. Diváci: 378.

1. SC Znojmo: Jícha – Malár, Avdič, Cheredea – Garčic, Kolařík (46. Krula), Moravec (74. Nino), Okleštěk, Yanata – Doublette, Obdržálek. Trenér: Milan Volf.