Více než měsíc už fotbalový mančaft 1. SC Znojmo trénuje David Langer. Bývalý mládežnický stratég Příbrami a profesionální fotbalista stihl se skvadrou z města nad řekou Dyjí sehrát během prosince tři přípravné duely a udělal si o celku obrysy. Nyní vedení klubu přivedlo dvě nové posily.

Stolně-tenisový oddíl z Moravského Krumlova, za něhož nastupují v tuzemské extralize i Ekaterina Chernyavskaya (vlevo) a Renáta Štrbíková, letos přesunul tradiční Vánoční turnaj na svůj Facebook.
Krumlovští stolní tenisté zvolili jiný formát vánočního turnaje. Bojují o lajky

Prvním plusem do jedenáctky Znojma se stal gólman Zdeněk Kofroň. "Zdeněk přichází na pozici jedničky," sdělil pro klubový web sportovní manažer Znojma Jakub Prokeš. Bývalý hráč druholigového Prostějova přišel do Znojma z Kroměříže.

V Moravskoslezské fotbalové lize (MSFL) drží rekord v nejvíce nulových zápasech. Ze sto jedenácti vychytal svým mančaftům čisté konto šestačtyřicekrát.

Mladý tým

Vedení 1. SC zvolilo cestu dalšího strážce svatyně z prostého důvodu. Současnému gólmanovi Jiřímu Koukalovi nechce bránit v rozletu. "Koukalův manažer nám před třemi týdny sdělil, že pro něj má angažmá ve druhé české nebo v první slovenské lize," informoval majitel oddílu Jiří Tunka.

Čtyřicátého ročníku Vánočního běhu Elektrokovu Znojmo se zúčastnilo na půl druhého sta závodníků. Na trať museli den po Štědrém dnu vyběhnout sami.
Výsledky přišly později. Čtyřicátý ročník Vánočního běhu zaběhl nejrychleji Kříž

Druhým dorazivším je portugalec Joao Pedro Ferreira da Silva. Forvard exotického výzoru naposledy působil ve druhé litevské lize. "Tam vsítil jedenáct branek během desíti utkání. Tým je hodně mladý, proto se nám zkušenost hlavně do zadních řad bude hodit. Joao zde byl na týdenní zkoušce, ukázal své kvality a trenér ho chtěl mít v týmu. Trh s útočníky je na celém světě problém. S hráčem domluva proběhla hladce a bude u nás působit," dodal Prokeš.

Mimo gólmana Koukala odchází i fotbalista Michal Garčic. Ten se naposledy ukázal v přípravném utkání na pažitu Vyškova. Avšak v domácích barvách.

Lodivod Langer stihl se skvadrou od rakouských hranic odehrát během posledního měsíce roku tři přípravná klání. S Vyškovem prohrál 3:4, divizní Přerov přejel 5:1, zápas s rezervou brněnské Zbrojovky skončil plichtou 3:3.

Hokejoví Orli zkouší štěstí na hostování ve vyšších soutěžích. Vypadá to však, že jejich soutěž se už nerozběhne.
Nad pokračováním druhé ligy visí otazník. Hráči Orlů mezitím zkouší první ligu

Borci 1. SC měli přípravu na druhou polovinu sezony 2020/2021 odstartovat už první lednové pondělí. Kvůli vládním opatřením a vstupu do pátého stupně Protiepidemického systému (PES). "Uvidíme, jak bude situace vypadat a během následujících dní se rozhodneme jak dále. Je to pro nás komplikace, protože mají přiletět hráči na zkoušku," tvrdil manažer Prokeš.

Soupiska prý na některých místech pokulhává. "Dá teď hodně práce vše přeorganizovat, ale bude to potřeba, jsou to lidé na posty, kde nás tlačí bota. Máme v řešení i krátké soustředění," uzavřel Prokeš.