Pro mančaft z města nad řekou Dyjí byla víkendová záporná bilance již šestou z devíti prozatím odehraných přípravných klání. Přesto trenér hostů Milan Volf připustil, že jeho svěřenci se zlepšili. „Navzdory prohře 1:3 už měla naše hra fotbalové parametry. Konečně jsem byl poprvé za zimní přípravu spokojený,“ řekl kouč 1. SC pro klubový web.

První zápas

Hostům uštědřil první gól v šestatřicáté minutě blanenský Tadeáš Fabuš. Ten přidal druhou branku domácích i těsně po změně stran. Pojistku v podobě střely na 3:0 pro FK dodal v pětasedmdesáté minutě Jiří Tulaydan. Hosté pak snížili minutu před koncem z akce Banziho. „Branky jsme soupeři de facto nahráli,“ spílal Milan Volf. Znojemský trenér ovšem řešil jiné priority. „Byl jsem spokojený se hrou, organizací a nasazením,“ těšilo hlavního stratéga družstva od rakouských hranic. Někteří z jeho svěřenců nastoupili proti Blansku vůbec poprvé v dresu Znojma. „Ukázali, že jsou kvalitní fotbalisté a pokud se domluvíme, stanou se posilami. Bude se mi lépe spát,“ uzavřel Volf.

Znojemští borci sehrají již v sobotu poslední přípravné utkání. Třetiligová skvadra 1. SC zajíždí k přátelskému duelu na pažit divizního Sokola Lanžhot. Duel začíná v jedenáct hodin dopoledne. O týden později, první březnovou sobotu, pak Jihomoravané doma od půl třetí odpoledne vyzvou v úvodním klání jara rezervu ostravského Baníku.

FK Blansko – 1. SC Znojmo 3:1

Poločas: 1:0. Branky: 36. a 49. Fabuš, 75. Tulaydan – 89. Banzi.

Sestava Blanska: Záleský – Sukup (Souček), Kropáček, Štrbák (23. Tulaydan), Klusák – Žák, Paděra, Harba (Urbančok), Lahodný, Bartolomeu – Fabuš (Minx). Trenér: Zbyněk Zbořil.

Sestava Znojma: Jícha (46. Koukal) – Bukvić, Avdić. Pacula, Guerra – Garčic (46. Grbešic), Esin (70. Martinek), Okleštěk (56. Cheredea), De Carvalho Serra (65. Pacheco) – Buhać (70. Demjan), Dovhanyuk (56. Banzi). Trenér: Milan Volf.