Brzké ráno na umělém trávníku Tréninkového centra mládeže v brněnských Tuřanech hostům vycházelo z počátku hůře. Rezerva Zbrojovky vedla o dvě branky už v jedenácté minutě. Na 1:2 snížil o půl hodiny testovaný hráč Znojma a na 2:2 korigoval hostující David Štrombach. Celek z jihomoravské metropole však během momentu odskočil na 3:2. Snaha znojemských při bránění se vyplatila, ba ji přetěžili na výhodu. František Malár tak ve 44. minutě vyrovnal na 3:3.

Divizní fotbalisté Tasovic sehráli přípravné utkání proti U19 1. SC Znojmo. Tu porazili 4:2. Nyní je čeká měsíční zimní přestávka.
Tasovičtí Sokolové zdolali U19 Znojma. Na jaro chtějí vypilovat organizaci hry

Stejný výsledek zůstal na tabuli svítit i po devadesáti minutách hry. "Během prvního poločasu jsme hráli ve stálejší sestavě. Od nich nastoupilo pět lidí ze širšího kádru ‚áčka‘. Druhý poločas nebyl z naší strany špatný, drželi jsme balon a měli šance. Škoda, že jsme nějakou neproměnili," hodnotil záložník 1. SC Zdeněk Fládr.

Zbrojovka Brno B – Znojmo 3:3. Poločas: 3:3. Branky: 2., 11. a 34. (domácí tým si střelce nepřál uvést) - 32. testovaný hráč, 33. Štrombach, 44. Malár.
Znojmo: 1. poločas: Koukal - Malár, Krakovčík, Prokeš, Kaššai - Fládr - Okleštěk, Moravec - Řehola, Štrombach - testovaný hráč. 2. poločas: Polepil - testovaný hráč, Vocílka, Malár, Řehola - testovaný hráč, Kohoutek - Moravec (60.Štrombach), Fládr, Kirschner – Pohanka. Trenér: David Langer.

Přátelským střetnutím s B-týmem Zbrojovky uzavřeli fotbalisté Znojma rok 2020 na hřišti. Bezmála měsíc vede mančaft z města nad řekou Dyjí nový kouč David Langer. Podle Fládra je v kabině cítit změna. "Nový trenér mluví s každým, který po něm něco chce. Zatím si to sedá, ale je to ku prospěchu věci," řekl šestadvacetiletý fotbalista.

I během vánoční pauzy, jež znojemské hráče čeká, bude trénovat. "Určitě dostaneme individuální plány a budeme se připravovat na jarní část," objasnil Fládr.

Více než 250 sportovců vyběhlo na den po Štědrém večeru na trať 39. ročníku znojemského Vánočního běhu Elektrokovu.
Jubilejní ročník museli osekat. Přípravy na znojemský Vánoční běh jedou dále

Ve druhé polovině sezony Moravskoslezské fotbalové ligy (MSFL) chce tým 1. SC hlavně udržet soutěž. Po podzimu drží v tabulce šestnáctou příčku s desíti body. "V dalším roce bychom měli být úspěšnější než letos. Musíme hodně vyhrávat a vytáhnout se do středu tabulky, kam podle kvality našeho kádru patříme," burcoval Fládr.

Začátek jara v MSFL naplánovalo vedení ligy na půlku února. Mančafty čeká porce čtyřiadvaceti utkání, jelikož nedohrané zápasy z podzimu byly přesunuty.

Fotbalisté 1. SC Znojmo zatím pilují formu individuálně. Trénovat společně nesmějí.
Znojemští fotbalisté podlehli v ofenzivní partii Vyškovu

"Bude to strašně dlouhé, ovšem záleží na tom, zdali nám hraní umožní okruh lidí ve vládě," uzavřel borec oblékající dres s číslem šestnáct.