Trenér fotbalistů Znojma Milan Volf vyhlíží páteční večer s nadějí. Jeho svěřenci totiž poprvé od sedmého března, kdy doma prohráli 0:5 s „béčkem“ Baníku Ostrava, vyběhnou na hřiště proti jinému týmu.

Celek z města nad řekou Dyjí vyráží do Blanska, které letošní, předčasně ukončený ročník Moravskoslezské fotbalové ligy zcela opanovalo a má ambice postoupit výše. „Rozhodně budou těžkým soupeřem. Sledoval jsem, jak hráli nedávno s Vrchovinou. Postavení mají na dvě jedenáctky. Pro nás to bude extrémně náročné,“ pronesl lodivod Znojma.

Volfův kádr není tolik široký. Kvalita je dle něj i papírově na straně Blanska. Lodivod 1. SC Znojmo chce do duelu zapojit i dorostence. „Vyzkouší si dospělý fotbal,“ řekl kouč.

Vrásky na čele mu způsobuje pravděpodobně nedostatečná kondice jeho svěřenců. Původně měl v plánu po karanténě způsobené pandemií koronaviru trénovat tým pětkrát do týdne. Musel však jeden den ubrat. „Trénujeme čtyřikrát týdně. Jedeme dva týdny, ale ne zcela naplno. Myslel jsem si, že kluci budou připraveni lépe,“ spílal Volf.

Individuální trénink podle něj nemůže nahradit plnohodnotné dávky společného zatížení. „Co si budeme povídat, když hráč doma trénuje sám, tak se zřejmě nepřinutí k takovému nasazení jako se spoluhráči a pod dohledem trenérů,“ uzavřel hlavní stratég Znojma.