Znojemští však zažili před startem jarních záchranářských bojů velice výživnou zimní přípravu. „Od poloviny ledna do poslední únorové soboty jsme absolvovali devět testovacích zápasů,“ vypočetl lodivod 1. SC Skácel.

Jeho svěřenci vyzvali slovenské týmy z tamější druhé ligy FC Petržalka, MFK Skalica či FC Šamorín. Houževnatost týmu vyzkoušela v generálce i druholigová Líšeň, se kterou Znojmo remizovalo 0:0.

Oproti podzimnímu exodu hráčů a následnému příchodu celé řady fotbalistů sahal tentokrát kouč 1. SC do soupisky minimálně. Největší dorazivší hvězdou je tak Josef Hnaníček, jenž na konci roku ukončil smlouvu s druholigovou Opavou.

Návrat kvůli rodině

Bývalý obránce prvoligového Zlína má za sebou ve znojemském dresu už první ostré zápasy. „Hlavní faktor mého rozhodnutí je rodina. Už jsem nechtěl nechat všechno na manželce, aby se starala o naše dvě děti sama,“ prohlásil po návratu do Znojma zlínský rodák, který nyní žije v Příměticích.

Mistrovské duely už vyhlížel i autor první jarní branky Znojma Petr Kirschner. Vstřelil ji v úvodním klání proti Kroměříži. To sice 1. SC prohrálo 1:2, ale nadšení útočníka s číslem 24 na dresu nepřešlo. „Na jaro jsem se těšil moc. Příprava byla dlouhá, měli jsme celkem dost přátelských klání a na ligu už jsem se třepal,“ líčil pětadvacetiletý Kirschner.

Napříč 1. SC Znojmo panuje po startu jarní části soutěže jediný názor. „Musíme zachránit třetí ligu,“ burcoval trenér Skácel.

Soupeř sezonu zabalil

Celek od rakouských hranic má naději Moravskoslezskou fotbalovou ligu udržet. Šestnáctý tým tabulky z Dolního Benešova po valné hromadě svého vedení koncem února účast ve třetí lize zabalil.

Přesto podle středopolaře Filipa Holmana radost ve znojemské kabině nepanovala. „Probírali jsme to, ale že bychom z toho byli nadšení… Prostě jsme si to řekli, ale jdeme za každým dalším zápasem. Tohle máme v hlavě,“ uzavřel bývalý fotbalista Zbrojovky Brno.