Znojmo má před sezonou zatím neuzavřený kádr. „Tým je dobře připravený, ale ještě ho dáváme administrativně do pořádku. V týdnu jsme pracovali na příchodu některých hráčů a uvidíme, jestli je zvládneme včas a pojedeme do Ostravy v plné síle,“ pravil znojemský trenér Milan Volf.

Jeho svěřenci v letní přípravě vyhráli jen jeden ze šesti zápasů. Mutěnice zdolali 3:1. „Výsledky mě samozřejmě trápily, ale neustále jsme testovali hráče, jestli u nás mohou hrát. Na první kola nebudeme úplně sehraní, ale kádr už máme de facto poskládaný,“ poznamenal Volf a dodal: „Chceme hrát minimálně střed tabulky.“

Do nové sezony však s jistotou ve znojemském dresu nenaskočí opory týmu Muamer Avdič a Kathon Kenroy St Hillaire. Obránce František Malár zahájil přípravu s druholigovou Líšní. „Někteří hráči skončili z výkonnostních důvodů a jiní zase z ekonomických. Nebyli jsme ochotni ani schopni splnit jejich požadavky, které byly nesmyslné. Po době koronaviru jsme udělali úsporná opatření a nenecháme se vydírat,“ podotkl Volf.

Na začátku března Znojmo podlehlo Baníku B doma 0:5, na podzim v Ostravě 0:4. „Chceme odčinit poslední dvě vysoké porážky s Baníkem a konečně soupeře zlomit, nebo aspoň uhrát lepší výsledek,“ přál si Volf.

Třetí liga v sobotu začne i pro Vyškov, který v pět hodin odpoledne rozehraje utkání na hřišti Vrchoviny.

Naopak na první mistrovský duel po dlouhé pauze si ještě počkají Rosice, jejichž zápas se odložil na středu 26. srpna kvůli karanténě jihlavské rezervy.