Před více než sto šedesáti fanoušky vstoupili fotbalisté divizních Tasovic nešťastně do duelu s Bystřicí nad Pernštejnem. "Nedokázali jsme si pohlídat standardní situaci a brzy jsme prohrávali.

Česká hokejová reprezentace trénuje od neděle ve Znojmě, kde ji ve středu čeká duel proti národnímu výběru Rakouska.
OBRAZEM: Hokejová reprezentace trénuje ve Znojmě. Ve středu tady vyzve Rakušany

Pak jsme se nějakých dvacet minut hledali, hráli jsme pomalu, byli nepřesní a bez nápadu," hledal těžko slova lodivod domácích Václav Dvořák.

Pak však i za mrazivého aprílového počasí tasovická ofenziva zažehla horkou hru. Na 3:1 otočili ještě před poločasem Jiří Vašina a Pavel Lapeš.

Američtí fotbalisté Znojmo Knights (černí) nastoupili poprvé v nejvyšší rakouské soutěži. Doma prohráli s celkem Vienna Wikings 14:43.
OBRAZEM: Znojmo Knights zažili premiéru v nejvyšší rakouské soutěži

Ovšem ani po změně stran neměla sokolí letka definitivně vyhráno. "Ve druhém poločase, kdy jsme měli už dvoubrankový náskok jsme nevyřešili několik nadějných situací v útočné fázi. Hosté se poté kontaktním gólem dostali znovu do zápasu. V této fázi utkání nám pomohly standardní situace, ze kterých jsme byli efektivní a vstřelili dvě rozdílové branky," hodnotil Dvořák.

Fotbalisté třetiligového Znojma (modří) porazili první dubnový pátek na domácím pažitu B-tým Zlína 2:1
OBRAZEM: Tým 1. SC bral druhou výhru v řadě. Doma porazil "béčko" Zlína

Jeho svěřenci nyní drží v tabulce divize D pátou příčku s pětadvaceti body. Už v sobotu je čeká zápas na hřišti Hodonína. Utkání startuje ve čtvrt na jedenáct dopoledne. "Teď se budeme postupně chystat na těžkou sérii utkání s mužstvy, jež jsou v tabulce před námi," uzavřel Dvořák.

Tasovice - Bystřice nad Pernštejnem 6:2
Góly: 35. a 77. Hrazdílek, 37. Vašina, 44. Lapeš, 82. Pacula, 89. Garčic– 6. Sklenář, 70. Svoboda. Rozhodčí: Gasnárek. ŽK: 1:1. Diváci: 166. Poločas: 3:1.
Koukal - Cihlář (86. Fajkus), Švarc, Blahoudek, Hrazdílek, Pacula, Vašina (62. Švejkar), Odehnal, Lapeš (86. Garčic), Fukal (74. Horáček), Pazdera. Trenér: Václav Dvořák.
Bystřice n. P.: Veselý – Chudoba (68. Hofmann), Svoboda, Šponar, Blaha, Prášil, Jiránek, Sklenář, Malý, Buršík, Pačovský. Trenér: Oldřich Veselý.