Divize odstartuje první srpnový víkend 5. a 6. srpna i dvěma jihomoravskými derby. MSK Břeclav vyzve na domácím stadionu Zbrojovku Brno B a nováček soutěže Líšeň B se představí v Tasovicích. Lanžhot zahájí ročník duelem ve Speřici.

Hned ve druhém kole Lanžhot přivítá doma Tasovice, s nímž před necelými dvěma týdny remizoval 3:3, když vyrovnávací gól obdržel v 95. minutě a jak se později ukázalo, tato branka ho nakonec stála třetí pozici v tabulky a mimořádný postup do MSFL místo Bohunic. Následně ve třetím kole se Sokol představí na hřišti Líšně B.

Rezervu Líšně mezi úvodním a třetím kolem, kdy sehraje derby, čeká ve druhém kole výjezd na hřiště obhájce druhého místa Žďáru nad Sázavou.

Fotbalisté Startu Brno a Bohunic se v uplynulé sezoně utkali v divizi, už druhý srpnový víkend změří síly v MSFL.
MSFL rozlosována! Bohunice čeká těžký start, Rosice si zahrají derby

Zbrojovka Brno B po návratu do divize D po úvodním kole v Břeclavi vyzve doma Ždírec nad Doubravou a ve třetím kole zamíří do Speřic.

K derby mezi rezervami brněnských klubů dojde o víkendu 2. a 3. září, zápas mezi Líšní B a Zbrojovkou B se odehraje na hřišti týmu z východu Brna.

V divizi D bude v novém ročníku nastupovat šestnáct týmů místo stávajících čtrnácti. Soutěž opustili postupující Start Brno s Bohunicemi a sestupující Bystřice nad Pernštejnem. Doplnili ji sestupující Vrchovina a Velké Meziříčí ze třetí ligy, vítězové krajských přeborů na jihu Moravy a Vysočině Líšeň B s Pelhřimovem a Zbrojovka Brno B, která se přesunula z E skupiny. Jediným jihomoravským týmem v divizi E tak zůstane Bzenec. 

Úvodní tři kola divize D
Lanžhot (4. tým divize D v sezoně 2022/2023)
6. srpna: Speřice - Lanžhot
13. srpna: Lanžhot - Tasovice
19./20. srpna: Líšeň B - Lanžhot

Tasovice (5. tým divize)
6. srpna: Tasovice - Líšeň B
13. srpna: Lanžhot - Tasovice
20. srpna: Tasovice - Velké Meziříčí

Zbrojovka Brno B (5. tým divize E)
5. srpna: Břeclav - Zbrojovka Brno B
12./13. srpna: Zbrojovka Brno B - Ždírec nad Doubravou
20. srpna: Speřice - Zbrojovka Brno B

MSK Břeclav (6. tým divize)
5. srpna: Břeclav - Zbrojovka Brno B
12./13. srpna: Stará Říše - Břeclav
19. srpna: Břeclav - Velká Bíteš

Líšeň B (nováček)
6. srpna: Tasovice - Líšeň B
12./13. srpna: Žďár nad Sázavou - Líšeň B
19./20. srpna: Líšeň B - Lanžhot