„Tasovice jsou pro nás výsledkově už delší dobu nepříjemným soupeřem. Dnes jsme prvních dvacet minut působili unaveným dojmem, nevím, jestli je to úterním utkáním (Lanžhot v MOL Cupu porazil Start Brno na penalty - pozn. red.), ale měli bychom zvládnout dva zápasy za týden. Dlouho nám trvala rozehrávka, pomalu jsme přistupovali k soupeřům. A chyběl klid v kombinaci, takže jsme tolik nekontrolovali hru," mrzelo Hílka.

Jeho svěřenci nastoupili bez kanonýra Erika Burace. Toho ve 22. minutě zastoupil Radoslav Ciprys, když otevřel skóre utkání. Hostům se podařilo srovnat v 54. minutě po trefě Petra Štancla, jenže jejich radost trvala jen chvíli.

Přípravka Břeclavi se stejně jako starší kategorie MSK utkala s vídeňským týmem WAF Brigittenau.
Dvořáček převzal přípravku Břeclavi, která začala přípravu proti Rakušanům

V 59. minutě totiž vrátil vedení domácím dorážkou Krčovy střely Tomáš Ravas. „Až herní kvalitou jednotlivců jsme to utkání ve druhé půli zvrátili. Rozhodlo, že jsme se po vyrovnání psychicky nepoložili, to kluci zvládli skvěle, rychle jsme vstřelili další gól na dva jedna. Se třemi body je spokojenost, trošku nás mrzí zranění hráčů, ale nemáme zase tak úzký kádr, abychom se s tím nedokázali vypořádat,“ poznamenal Hílek.

V 73. minutě dostal druhou žlutou kartu hostující Vašina a Lanžhot přesilovku záhy využil k navýšení skóre. V 77. minutě se trefil Peter Balážik.

Lanžhot - Tasovice 3:1
Poločas: 1:1.
Branky: 22. Ciprys, 59. Ravas, 77. Balážik - 54. Štancl.
Rozhodčí: Slováček - Mayer, Zelený.
Žluté karty: 31. Mikúšek, 48. Velický, 66. Totka, 90.+2 Bogdalík - 38. Garčic, 58. Šuba, 64. Vašina.
Diváci: 435.
Lanžhot: Odráška - Šenk (4. Svoboda, 56. Bogdalík), Milota, Mikúšek (K), Pidruchnyi - Cypris (74. Kollár), Totka, Krč, Balážik, Koprna - Ravas.
Tasovice: Koukal – Švarc (K), Navrátil, Vašina, Železný (61. Ryška) – Garčic (77. Císař), Blahoudek, Moravec, Hrazdílek (46. Šuba), Štancl (66. Bakaj) - Lapeš.