Oba už několikrát nastoupili vedle sebe v dresu Tasovic, tentokrát však vůbec poprvé společně v mistrovském utkání. „Do dvacáté minuty nás soupeři kousali, ale potom se vše zlepšilo,“ hodnotil Radek Lapeš. Podle něj zápas dopadl podle představ, které si tým ze vsi nad řekou Dyjí stanovil. „S Bítešskými jsme chtěli hrát v klidu. Nechtěli jsme žádné komplikace, což se povedlo,“ dodal mladší z bratrů.

Jeho staršího sourozence Pavla těšilo, že svými góly pomohli celému mančaftu. „Navíc nám ještě hlasatel vyhlásil přání k narozeninám pro mámu, takže to byla bomba,“ neskrýval radost Pavel Lapeš.

Hosté šli na hřišti vidět do stavu 0:0. „Hráli velice dobře a aktivně. Snažili se kombinovat. Přesně to nám svědčí, když někdo předvádí fotbal a nezalézá do plné obrany,“ prozradil hlavní stratég Tělovýchovné jednoty (TJ) Sokol Miroslav Steinhauser. Potom, co Pavel Lapeš otevřel skóre na 1:0, se družstvo z Vysočiny stáhlo. „Naši kluci následně předváděli kvalitní výkony a všichni zaslouží absolutorium,“ pochválil fotbalisty Sokola jejich trenér.

Tasovické čeká již v sobotu souboj s nováčkem soutěže Startem Brno. „Start je silné družstvo, nastupuje za ně třeba Petr Švancara. Jedeme tam s pokorou a hlavně neprohrát. Kdyby se nám podařilo uhrát dobrý výsledek, tak odskočíme ze sestupového pásma a přiblížíme se našemu cíli – hrát do sedmého místa,“ uzavřel Steinhauser.

TJ Sokol Tasovice - FC PBS Velká Bíteš 6:0

Poločas: 4:0. Branky: 8., 16. a 70. Lapeš P., 31. Švarc, 37. Lapeš R., 60. Cihlář. ŽK: 1:3. Rozhodčí: Marinč – Polák. Mach. Diváci: 240.

TJ Sokol Tasovice: Mrázek, Hrazdílek, Cihlář, Rygl, Lapeš P. (83. Furik), Horáček (78. Fajkus), Švejkar, Odehnal, Pazdera, Lapeš R. (66. Kučera), Švarc. Trenér: Miroslav Steinhauser.