Ve středu vyběhli po více než dvou měsících na hřiště, aby sebrali síly na druhou část sezony 2018/2019. Lodivod Steinhauser své svěřence od prosince neviděl. „S hráči jsme měsíc zpět ukončili sezonu posezením na hřišti v Tasovicích a od té doby jsme se nepotkali. Myslím, že už se všichni těšíme na zahájení zimní přípravy,“ konstatoval v rozhovoru pro Deník Rovnost.

Měli hoši přes Vánoce individuální plán? Co jste jim zadal ke splnění?
Všichni hráči vědí, co si mohou dovolit. Většina hráčů hraje futsalovou soutěž, někdo chodil běhat a posilovat, takže na sobě pracovali.

Jaké jste zvolil tempo přípravy?
Leden bude o kondici, budeme pracovat na fyzičce, posilování a síle, v únoru se zaměříme na technicko-taktickou přípravu na hřišti. Tu doplníme několika přípravnými zápasy na naší umělé trávě.

Tasovice měly na podzim práci hlavně s útokem. Defenziva byla dobrá. Zaměříte se i na tento aspekt?
S ofenzivou jsme problém až tak neměli, spíš musíme zapracovat na naší defenzívě, kde jsme nepracovali zodpovědně ani důsledně. Hlavně v přípravných utkáních se na tyto činnosti zaměříme.

Sokol disponuje od října novým umělým trávníkem. Pocítíte více komfortu? Kam jste dříve dojížděli na tréninky v zimních přípravách?
Jsem rád, že většinu přípravy budeme absolvovat na naší umělé trávě a nemusíme nikam dojíždět. Dříve jsme využívali umělou trávu v Jevišovicích a Suchohrdlech. Několik tréninků jsme absolvovali i ve Znojmě.

Už víte o nějakých personálních změnách? Kdo přišel či odešel?
Předpokládám, že personální změny nebudou a že všichni hráči chtějí u nás pokračovat. Pokud by nějaké změny nastaly, tak je v průběhu přípravy budeme řešit.

Bude to znít jako klišé, ale pomůže vám na jaře dlouholetý kanonýr v dresu Tasovic Miroslav Paul, který na podzim vstřelil svůj stý gól v dresu Sokola?
Míra je neustále naším hráčem a bude záležet jen na něm, jak to skloubí se svou prací profesionálního trenéra ve Vítkovicích. Osobně si myslím, že má týmu neustále co dát, a tým na něho spoléhá a věří mu. Osobně bych byl rád, aby pokračoval.

Relativně dost hráčů do Tasovic dojíždí. Dbáte i na vlastní odchovance? Vím, že situace je nyní složitější, když dorost Tasovic je sloučený s Hrádkem.
Dorostence sleduji, ale bohužel hrají jen okresní soutěž. Dříve se tady hrál krajský přebor, ale nyní je hráčů málo a muselo dojít ke spojení s Hrádkem. Je to obrovská škoda, protože chybí větší vázanost na A-mužstvo dospělých. Do letošní zimní přípravy jsme proto zařadili dva nadějné dorostence Furika s Lesniakem.

Čeká vás nějaké soustředění?
Na soustředění nepojedeme, většinu přípravy absolvujeme doma.

Do jara vstoupíte z pátého místa. Chtěli byste útočit na první trojku, nebo snad mají Tasovice ambici na postup do třetí ligy?
V přípravě uděláme všechno pro to, abychom hráli tak, aby se to líbilo našim věrným divákům, a pokusili se případně posunout do horních pater tabulky. O motivaci máme postaráno, neboť se všemi mužstvy, která jsou před námi v tabulce, jsme prohráli a máme s nimi nepříznivou bilanci.

Jaké je vaše největší předsevzetí do konce sezony?
Přeji si, abychom byli všichni zdraví a vyhýbala se nám zranění. V osobním životě, aby byli všichni spokojení a šťastní.