Sezonu jste začali dobře. V prvním zápase jste porazili Břeclav. Pak ale následovalo několik remízových zápasů. Zvednout se vám podařilo až po utkání s Novými Sady, kterým jste nadělili osm branek. Co bylo příčinou pozvolného rozjezdu?

Tyto zápasy mě velmi mrzí, zejména proto, že se jednalo o ztráty v domácím prostředí. Pokud bychom v nich uspěli, byli bychom v tabulce úplně někde jinde. Doma jsme poztráceli dost bodů, což mě kvůli našim skvělým fanouškům mrzí. Na jaře to musíme napravit.

Větší úspěšnost máte při letošním podzimu venku, kde jste z patnácti kol vyhráli hned pětkrát. Doma jste zvítězili jen třikrát. Cítíte se na domácím hřišti nervózněji nebo čím to je?

Na naše mladé hráče doléhá tlak zodpovědnosti, takže jsou doma více nervózní než v utkáních na hřištích soupeřů. Je to jen o herní praxi a sbírání zkušeností. Venku hrajeme uvolněně a hráči si víc dovolí, zejména směrem do útočné činnosti.

Potkala tým během podzimní části nějaká zranění?

Bohužel zranění se nám nevyhnula a vzhledem k počtu hráčů jsme byli oslabeni. V závěru nám pomohli nadějní dorostenci, takže jsme podzim dohráli se ctí. Všechna zranění proběhla v utkáních a hráči Fukal, Rapouch, Horáček a Blahoudek nám moc chyběli.

Kde vidíte největší slabiny týmu?

Když se podíváme na naše skóre 34:23, tak musíme být s naší ofenzivou spokojeni. Jsme v produktivitě na pomyslné čtvrté příčce. Naopak na defenzivní činnosti a počtu obdržených branek musíme v přípravě zapracovat.

Váš kanonýr Miroslav Paul nyní pracuje jako asistent druholigových Vítkovic. Neúčastní se tak každého tasovického zápasu. Chybí mužstvu jeho element, když není přítomen na hřišti či střídačce?

Míra se rozhodl dělat fotbal profesionálně a všichni mu to přejeme. Fandíme mu. Určitě nám svou zkušeností a střeleckou formou v zápasech, kde není, moc chybí. Ovšem musím přiznat, že hráči nastupující místo něj ho v mnoha utkáních plnohodnotně nahradili.

V loňské podzimní části jste absolvovali 16 duelů, v nichž jste získali 27 bodů. Letos jste stejný počet bodů stihli získat již během 15 kol, protože se nekonala předehrávka prvního jarního zápasu. Nyní vám patří páté místo v tabulce. Vypovídá to o lepší situaci tasovického fotbalu?

Hráčům chci poděkovat za další posun v tasovické fotbalové historii. Musíme si toho vážit a zůstat neustále pokorní a skromní. Jsme velká fotbalová rodina, jež táhne za jeden provaz a společně vyhrává, či prohrává.

Na startu sezony přišlo dost nových hráčů. Jmenovitě Pavel Lapeš, Michal Garčic či Dan Odehnal. Zapadli do týmu?

Vše bylo zodpovězeno již v předešlé otázce. Všichni noví zapadli bez problémů, přinesli oživení v kádru a předváděli kvalitní výkony.

Očekáváte změny v kádru? Chystají se odchody nebo příchody?

Musím se přiznat, že o některé hráče je velký zájem. Svými kvalitními výkony a poctivým přístupem si o to řekli. Teď nám skončila podzimní část soutěže. Určitě zasedneme s vedením klubu a vše projednáme.

Jak si užijete zimní pauzu? Už víte, kdy zahájíte přípravu na jarní část divizní sezony?

S hráči, vedením a fanoušky, jimž chci poděkovat za podporu doma i při venkovních utkáních, ukončíme soutěž společensky, pěkně u pivečka a dobrého jídla. Hráči dostanou volno, v němž budou individuálně trénovat. Zimní přípravu zahájíme 16. ledna 2019 na naší nově vybudované umělé trávě. Mám domluvené přátelské zápasy a příprava bude probíhat převážně v Tasovicích.