Zápas plný emocí absolvovali poslední srpnovou sobotu fotbalisté divizních Tasovic. I přes vyloučení kapitána Romana Švarce v sedmasedmdesáté minutě nakonec tři body putovaly na Znojemsko. Sokolové zvítězili na pažitu Startu Brno 1:0.

Znojemští hokejisté brali v pátém přípravném zápase výhru 5:0 nad celkem AZ Havířov.
Orli brali druhou výhru v přípravě. Čekají je ještě tři cvičné duely

Trenér sokolí letky Václav Dvořák očekával těžké utkání. Jeho svěřenci už totiž zkušenost s brněnským mančaftem měli. Koncem července totiž Start porazil Tasovice v předkole MOL Cupu.

"První poločas se odehrál víceméně ve středu hřiště s minimem šancí na obou stranách. Standardní situace měli však domácí velmi nebezpečné. V druhé půli soupeř více držel míč, tlačil se do šestnáctky, ale obranná fáze mužstva fungovala velmi dobře," hodnotil lodivo TJ.

Veronika Kubošná, která nastupuje za Klub sportovní gymnastiky Znojmo, získala zlatou medaili na závodech ve Zlíně.
Znojemská gymnastka Kubošná získala ve Zlíně zlato

Potom, co rozhodčí vyloučil kapitána hostů Romana Švarce, Tasovičtí doufali v zázrak. "Zatáhli jsme se a tajně věřili, že přijde příležitost k brejku. Nakonec to nebyl brejk, ale tlak Pavla Lapeše, který obral o míč domácího brankáře a dovezl ho v poslední minutě nastavení do prázdné branky domácího mužstva," uzavřel Dvořák.

Bývalý hráč prvoligové Karviné Tomáš Knötig založil ve Znojmě fotbalovou školu.
Prvoligista Knötig založil fotbalovou akademii. Pak přišel na svět jeho syn

Sokolové sehrají další utkání taktéž venku. První zářijovou neděli nastoupí od šestnácti hodin na hřišti Lanžhota.

Start Brno - Tasovice 0:1
Poločas: 0:0. Branky: 90+3 Lapeš. ŽK: 1:7. ČK: 0:1 (Švarc - Tasovice). Rozhodčí: Krondráf, Jahoda - Nápravník.
Start Brno: Sova - Kaláb (87. Štourač) - Avdić - Pařízek - Sedlo - Ryšavý (46. Musil) - Kříž - Doubravský (59. Mach) - Hubr - Malár - Frimmel. Trenér: Milan Frimmel.
Tasovice: Koukal - Hrazdílek - Lapeš - Švejkar (73. Fukal) - Garčic - Odehnal - Pacula - Pazdera (87. Horáček) - Vacek - Blahoudek - Švarc. Trenér: Václav Dvořák.