Jihomoravané jsou s přípravou v polovině a ani jednou ještě nevyhráli. Zápasy proti silnějším soupeřům ze třetí ligy jako jsou Rosice a 1. SC Znojmo, ale i U19 brněnské Zbrojovky, bral trenér Tasovic Miroslav Paul s rezervou. "S Novými Sady to mělo být jednoduché, ale bohužel… Líbilo se mi to do třicáté minuty, kdy si myslím, že jsme opticky měli více navrch. Dali jsme gól a získali dvě šance, které měl dořešit Štancl a Lapeš na tyči, ale tři minuty před poločasem jsme si nechali dát branku. Vypadli jsme z role a to byla taktická chyba," hodnotil Paul.

Fotbalisté divizních Tasovic (v černém) přivítali v přípravném derby na svém umělém povrchu celek třetiligového Znojma. Cizinecké legii nakonec podlehli 2:4.
Tasovičtí fotbalisté pokračují v přípravě na jaro. Zdolalo je Znojmo

Jeho svěřenci nastoupili do druhé poloviny stoprocentně, ale v šestačtyřicáté minutě neproměnili šanci. "Soupeř nás pak potrestal ze standardní situace. Zbytek utkání beru hodně kriticky. Objevily se tam věci, na které jsem v předchozích kláních nebral zřetel, protože jsme byli v začátcích přípravy, jako je opouštění prostoru, zkazili jsme jednoduché úkoly a to nemá prostě šanci na úspěch," dodal tasovický lodivod.

Titul pro nejlepšího sportovce roku 2023 na Znojemsku získal biketrialista René Vymětal (druhý zleva).
Titul sportovce roku na Znojemsku pro rok 2023 získal biketrialista Vymětal

Situaci musí s týmem vyhodnotit. "Jsem naštvaný, toto není ta správná cesta, takto nechci, aby se naše mužstvo prezentovalo," dodal Paul. Vrásky na čele mu přidalo i vyřazení brankáře Jiřího Koukala. Ten si v duelu s Novými Sady poranil koleno a zápas nedochytal. Tasovice tak přišly o gólmanskou jedničku tři týdny před zahájením jarní části sezony. "Jirka měl s tím kolenem problém už dříve. To byl i důvod, proč na začátku přípravy nechytal. A teď se potvrdilo, že to asi nebylo ještě stoprocentní. Řešení? Není jednoduché. Přiznám se, že budu žhavit telefony a musíme přivést brankáře, tak to je," uzavřel Paul. Další testovací duel absolvují sokolové na hřišti divizního 1. HFK Olomouc už v sobotu od jedenácti hodin.

Znojemští hokejisté (v bílém) hostili doma ve 48. kole Chance ligy celek pražské Slavie.
Znojemští Orli jsou jednou nohou namočení v sestupu. Slavii podlehli

Tasovice - Nové Sady 1:2
Poločas: 1:1. Branka Tasovic: Lapeš.
Sestava Tasovic: Koukal (70. Hřebabecký) - Garčic, Navrátil, Vašina, Cihlář (46. Železný) - Pacula - Štancl (46. Bakaj), Ryška (46. Pazdera), Šuba (70. Kodýtek), Daniel (55. Dikovský) - Lapeš. Trenér: Miroslav Paul.