Trenéra Sokolů Miroslava Steinhausera trápí hlavně odchod brankářů Jakuba Konvaliny a Tomáše Heneše. „Na gólmanském postu nás čeká hodně práce, neboť místo brankáře je velice specifické,“ přemítá dlouholetý kouč tasovického družstva.

Na druhou stranu vedení TJ se podařilo do pole získat opory, které disponují zkušenostmi z vyšších soutěží. Jednou z nich je i Tomáš Cihlář, jenž do Tasovic zamířil z 1. SC Znojmo. Po sestupu jeho mateřského klubu do třetí ligy si vybral jiné priority. „Tomáš zvolil jistotu v novém zaměstnání a pomůže nám zkvalitnit hráčský kádr. Očekávám, že svojí povahou a kvalitou nám do mužstva vnese svěží vítr a mladí se od něj budou učit,“ prozrazuje Steinhauser v rozhovoru pro Znojemský deník Rovnost.

Vrátil jste se z dovolené. Už myslíte na další ročník v divizi?

Po fantastické sezoně jsme si všichni užívali volna, věřím však, že hráči jej doplnili aktivním pohybem. Všichni jsme potřebovali vypnout a psychicky si odpočinout. Příprava nám začala druhý červencový pátek tradičním fotbálkem na uvítanou. Od pondělí tvrdě dřeme, abychom se opět připravili.

Jaké přípravné zápasy plánujete?

Velice brzy se letos hraje MOL Cup (poslední červencovou sobotu zajíždí fotbalisté Tasovic k předkolu poháru na hřiště Sokola Želetavy, který hraje 1. A třídu na Vysočině – pozn. red.), takže budeme hrát přípravný zápas v Dukovanech. Navíc se mi podařilo domluvit už teď ve středu přátelské klání s druholigovým celkem brněnské Líšně, které se odehraje od 17 hodin na hřišti v Božicích. Chceme se kvalitně prezentovat i v poháru MOL Cup.

Nová sezona bude kratší, protože v „déčkové“ divizi nastoupí pouze čtrnáct mančaftů místo šestnácti, jak tomu bylo v předešlých ročnících. Zapojí se i B-týmy druholigových klubů. Na které ze střetnutí se vy osobně těšíte?

Asi všichni, včetně diváků, se těšíme na zápasy s rezervami Zbrojovky a Jihlavy. Zmíněná utkání budou pro fanoušky jistě atraktivní, neboť v nich mohou nastoupit ligoví fotbalisté. Určitě to bude pro divizi zpestření.

V kádru nastalo dost personálních změn. Už na konci ročníku 2018/2019 jste věděli, že odchází Marcel Blahoudek a gólman Jakub Konvalina. Druhý brankář Tomáš Heneš ještě nebyl závěrem června rozhodnutý. Jak to s ním dopadlo?

Po skončené sezoně, která se nám vydařila, se dalo očekávat, že někteří hráči dostanou nabídky hrát vyšší soutěž. Změn je docela dost, protože nám odchází pět borců základní sestavy. Tomáš Heneš zvolil tým Hrádku. Do Rakouska šli Jakub Konvalina, Marcel Blahoudek a Zdeněk Mička a Petr Kirschner se přesunul do Rosic.

Spekulovalo se, že po sestupu 1. SC do třetí ligy vám Znojmo sebere hráče, kteří byli v Tasovicích na hostování. Vím o Michalu Garčicovi, který s týmem 1. SC zahájil přípravu.

Michal trénuje na svoje vyžádání ve Znojmě a je jenom na něm, jak se rozhodne, kde bude hrát. Od našeho klubu má nabídku pokračovat dál a já s ním počítám.

Na druhou stranu zazněly i ohlasy, že dlouholetá opora Znojma Tomáš Cihlář přijde hrát za Tasovice. Je to pravda? Už se ví, kdo nový přijde?

Tomáš zvolil jistotu v novém zaměstnání a pomůže nám zkvalitnit hráčský kádr. Očekávám, že svojí povahou a kvalitou nám do mužstva vnese svěží vítr a mladí se od něj budou učit. Dále přišel Michal Stejskal z Rakouska, Karel Kučera z Blížkovic a Jan Mrázek ze Zbrojovky Brno. Další hráči jsou v jednání. Pevně věřím, že noví fotbalisté do týmu zapadnou a vytvoří konkurenční prostředí.

Budete mít hodně přestavěný tým. Musíte měnit taktiku?

Největší zásah je na postu brankářském, neboť nám odešli oba gólmani. Tady nás čeká hodně práce, neboť místo mezi třemi tyčemi je velice specifické. Jinak věřím, že noví hráči se budou chtít porvat o místo v základní sestavě a vytvoří tím v mužstvu zdravé klima.

Co vás na trénování v TJ Sokol Tasovice drží více než pět sezon?

Myslím si, že jsme se zde všichni lidsky sešli. Jsme fajn parta a máme charakterní kabinu. Zní to sebevědomě, ale opíráme se o solidní výsledky. Tenhle kolektiv byl úspěšný i v předchozích sezonách pod mým vedením, takže předpokládám, že v tom budeme pokračovat. Máme nejlepší fanoušky v soutěži a chceme jim neustále dělat radost.