Kanonádu domácích spustil Lukáš Hrazdílek v osmadvacáté minutě, na něj vzápětí reagovali Pavel Lapeš a Tomáš Cihlář. "Nepolevovali jsme v tempu a do poločasu rozhodli o utkání, načež jsme se zklidnili," popsal tasovický kouč Václav Dvořák.

Fotbalisté Znojma (v bílém) remizovali 1:1 třetí květnový pátek v rámci 29. kola MSFL s B-týmem Baníku Ostrava.
Březina po rohu vykopal Znojmu remízu s "béčkem" ostravského Baníku

Během druhého poločasu finalizoval na 4:0 Stanislav Kohoutek. "Do jeho branky jsme soupeři podvědomě umožnili třikrát jít šance, na což musíme příště hledět a nedělat to," přemítal trenér sokolů.

Jeho svěřenci už měsíc neprohráli. Naposledy doma podlehli Lanžhotu 1:2, kdy kouč Tasovic pronesl, že mančaft TJ čekají těžké duely s týmy z Vysočiny. Jeho slova na výsledcích nejsou vidět, přesto přiznává tvrdost střetnutí.

Znojemsko zná svého sportovce za rok 2021. Stal se jím atlet David Bix. Sympaťákem roku Deníku Rovnost byl vyhlášen Vojtěch Čabala (druhý zleva).
OBRAZEM: Sportovcem roku za rok 2021 na Znojemsku je atlet Bix

"Pořád s nimi neprohráváme, ale jsou to těžké zápasy, které není jednoduché zvládnout. O to více si cením výhry nad Žďárem nad Sázavou, jelikož byla zasloužená i poměrem šancí, které jsme mimo to nevyřešili. Je to rozdílem třídy," uzavřel Dvořák.

Tasovičtí zajíždějí k dalšímu zápasu v sobotu na hřiště Havlíčkova Brodu. Klání začíná o půl desáté dopoledne.

Znojemští gymnasté z Klubu sportovní gymnastiky uspěli na závodech v Přibyslavicích.
Gymnasté KSG Znojmo získali v Přibyslavicích pět medailí

Tasovice - Žďár nad Sázavou 4:0
Poločas: 3:0. Branky: 28. Hrazdílek, 32. Lapeš, 36. Cihlář, 85. Kohoutek. ŽK: 3:4. Rozhodčí: Mayer - Malimánek, Vařacha. Diváci: 220.
Tasovice: Koukal - Cihlář (78. Horáček), Švarc, Daniel (Švejkar), Hrazdílek, Pacula, Vašina (69. Fukal), Odehnal, Garčic, Lapeš (78. Kohoutek), Pazdera. Trenér: Václav Dvořák.
Ždár nad Sázavou: Jícha - Peňáz, Severa (46. Dvořák), Sodomka, Švoma, Požár, Henzl (61. Starý), Šerý, Vitásek, Kunstmüller (61. Otava), Fiala (11. Novotný). Trenér: Václav Pohanka.