Zápas rozehrály lépe Tasovice. V 25. minutě trefil pouze tyč brány Horáček. Odražený míč zachytil Lapeš, který orazítkoval druhou tyč brankové konstrukce. Tasovický útočník pak ještě ve 38. minutě pěknou střelou zamířil jen do břevna. Ve druhém poločase jako by se obrátily neproměněné šance tasovických fotbalistů proti nim. Soupeř totiž nezaváhal a dvě nabídnuté příležitosti proměnil.

„Sehráli jsme velice dobrou půli, kdy jsme si vytvořili šance. To, že jsme je neproměnili, ovlivnilo výsledek. Do druhé půlky jsme také vstoupili dobře, Garčic měl šanci. Pak jsme dostali laciný gól a následoval druhý laciný gól. Soupeř byl velmi produktivní, protože ze dvou šancí dal dva góly a šťastně vyhrál,“ mínil po utkání tasovický trenér Miroslav Steinhauser.

Rosice jsou ambiciozní tým nacházející se v horních patrech tabulky. Na Tasovice se dobře nachystaly. „Šli jsme vítězství víc naproti než Tasovice. Věděli jsme, že to bude boj. Vyrovnali jsme se soupeři v důrazu a zaslouženě jsme vyhráli. Věděli jsme, že se tady často kopou penalty. Rozhodčí žádnou nepískl, za což jsme rádi,“ zhodnotil utkání rosický trenér Michal Kugler.

Florbalisté TJ Znojmo LAUFEN CZ podlehli v pátém kole Tipsport Superligy mužstvu České Lípy 2:5
Znojemští florbalisté si vylámali zuby na obraně České Lípy

Hosté si dvoubrankové vedení bedlivě střežili. „Je to zkušený mančaft a vedení si pohlídal,“ poznamenal Petr Horáček.

Ten byl v utkání vidět daleko více vpředu než obvykle a jednu vyloženou šanci zamířil jen do tyčky. „Štěstí nám trochu utíká, a to i útočníkům,“ dodal Horáček.

Utkání mělo mnoho atributů derby. „Věděli jsme, že to bude velice bojovné utkání. Mělo náboj, byly tam emoce. To k tomu patří, nepřekročilo to ráz zápasu,“ podotknul tasovický trenér.

Tasovice patří spíše mezi technické týmy, ale i v něm se najdou hráči, kterým tvrdší utkání nevadí. „Bojovný styl mi vyhovuje více než technický,“ dodal Horáček.

Fotbalisty Tasovice nyní čekají dvě venkovní utkání. Utkají se Starou Říší a Velkou Bíteší, což jsou celky ve středu tabulky. Tasovičtí tak nemají snadný úkol získat další body.

Tasovice - Rosice 0:2 (0:0)

Branky: 58. a 65. Trtílek. ŽK: Blahoudek, Lapeš - Praks, Vítamvás. Rozhodčí: Zavřel, Grečmal, Pospíšil. Diváků: 210.

Tasovice: Konvalina - Garčic (72. Lanšperský), Hrazdílek, Mička, Blahoudek, Rygl, Lapeš, Horáček (72. Švejkar), Paul, Odehnal, Švarc.

Rosice: Zádrapa - Zezula, Praks (69. Kugler), Novák, Černý, Malata, Selinger (91. Chyla), Vítamvás, Drbal, Šíp, Trtílek (81. Kršálek).