Tým z vesnice nad řekou Dyjí trápila na startu sezony série proher, celek opustilo pět hráčů a chvíli trvalo, než se Sokolové sehráli. Nyní v tabulce okupují čtvrtý post. „Jsme dobrá parta a nemáme žádné problémy. Chtěli bychom skončit třetí. Je to náš cíl,“ neskrývá ambice forvard Pavel Lapeš v rozhovoru pro Znojemský deník Rovnost.

Měli jste krušný začátek sezony. Po pár kláních vaše skóre ukazovalo hodnotu 2:12. Na druhou stranu následovala šňůra jedenácti neproher v řadě. Začátek byl špatný.

Hodně lidí nás zatracovalo a nevěřili nám, protože jsme měli hodně odchodů. Následně trenér udělal změny, všichni jsme si sáhli do svědomí a od té doby jedeme krásnou sérii. Jsme spokojeni a navážeme na to na jaře.

Během podzimní části letošní divizní sezony jste vstřelil šestnáct gólů. Čím to je, že tak pálíte?

Zaplať pánbůh, že mi drží zdraví. Nejdůležitější jsou spoluhráči, kteří na mě pracují, a já jim vše vracím góly.

Kádr Sokola opustilo po ročníku 2018/2019 pět fotbalistů. Jedničkou v brance se stal Jan Mrázek, přišel i Jakub Pazdera.

Mrázič (Jan Mrázek – pozn. red.) je pro nás obrovskou posilou. Doufám, že zůstane. Jde vidět, že pochází ze Zbrojovky. Jakub Pazdera se chviličku rozkoukával, pak ho kouč přehodil na místo stopera, kde se našel. Potom došel ještě Karel Kučera a také nám hodně pomohl Tomáš Cihlář.

Sehráli jste se?

Jsme dobrá parta, problémy nemáme. První zápas s rezervou Zbrojovky byl smolný. Doma jsme padli 1:5, ale herně to nebylo špatné. Jediný výbuch přišel ve Staré Říši, kde jsme prohráli 1:7. Potom už nastala série bez porážek.

Doma jste se moc nepředvedli, když jste třikrát za sebou remizovali. Venku jste však vždy zvítězili.

Jsme trochu zklamaní, že doma před našimi skvělými fanoušky jsme poztráceli hodně bodů vždy v posledních minutách. Jinde jsme měli zase štěstí. Je to fotbal.

Průběh jakého zápasu z podzimu vám utkvěl v paměti?

Domácí utkání s „béčkem“ Jihlavy bylo pro diváky atraktivní. Měli jsme je na lopatě, bohužel v devadesáté minutě se hra otočila. Na druhou stranu jsme jediní, kdo je na podzim obral o body. Škoda, že jsme s nimi jen remizovali. Ukázali jsme, že se do Tasovic nejezdí pro výhru zadarmo.

Na čem chcete pracovat přes zimní pauzu?

Musíme zapracovat na defenzivě, jelikož dostáváme spoustu branek. Dopředu jedeme dobře. Chtěli bychom skončit třetí v divizi třetí. Je to pro nás cíl.

Hrajete v jednom týmu se svým bratrem Radkem. V utkání s týmem Velké Bíteše jste dokonce oba vstřelili gól.

Stalo se to den po narozeninách naší maminky. Nastoupili jsme dohromady v útoku a každý z nás dal branku. Byla to bomba. Náš spoluhráč Miroslav Paul nenastoupil, protože měl zápas ve Vítkovicích, kde trénuje. Tasovický kouč Miroslav Steinhauser nás proto postavil spolu a vyšlo to. Nebylo by špatné, kdybychom spolu hráli na jaře častěji.

Nevyšly vás gólové úspěchy draho? Kolik jste musel dát do klubové kasičky?

Levné to nebylo. Něco jsem tam dal, spíše však v tekutém stavu. Přispěl jsem i finančně.

Do Tasovic jste se vrátil na jaře 2017. Vyskytly se momenty, kdy jste uvažoval o odchodu?

Jsem rodilý Tasovják a vše funguje. Máme skvělé vedení, nic nám nechybí, máme skvělé fanoušky a dobré výsledky, takže já jsem v Tasovicích spokojen.

Nastupoval jste i za Zbrojovku Brno. Mluvil jste o příchozích hráčích ze Zbrojovky. Vzpomínáte na brněnský klub?

Oni jsou o dost mladší. Vzpomínáme na trenéry, kteří trénovali je i mě. Občas se o tom pobavíme.

Dříve jste oblékal i dresu 1. SC Znojmo. Ten letos na jaře sestoupil z druhé nejvyšší soutěže do Moravskoslezské fotbalové ligy. Nelákali vás zpět?

Lákali a lákají mě, ale uvidíme, co bude.