„Kluci odvedli na naše poměry velice solidní výkon. Je pro mě pozitivní, že jsme prvoligovému mužstvu vstřelili dvě branky. Zápas mělo ve své režii Slovácko a my jsme mu byli zdatným sparingpartnerem,“ zhodnotil tasovický trenér Miroslav Steinhauser.

Hosté se dostali do vedení už ve čtvrté minutě. Domácí pak měli obrovskou šanci utkání zdramatizovat, ale trefili jen břevno. „Kdyby dali gól, měli bychom daleko větší problémy. Tyto zápasy bývají zrádné, ale jsem rád, že jsme to zvládli relativně v klidu,“ prohlásil trenér Slovácka Michal Kordula.

Slovácko po třiapadesáti minutách hry vedlo 4:0. Tasovice snižovaly na 4:2 Paulem a Hrazdílkem, ale definitivní tečku za utkáním udělal Hellebrand, který pečetil výhru Slovácka na 5:2. Hosté nenastoupili v obvyklé sestavě. V bráně dostal příležitost náhradní brankář Matouš Trmal. Devatenáctiletý gólman pochází z Tasovic, jeho otec zde hrával.

Slovácko zvyklé na velké stadiony se muselo vyrovnat s daleko skromnějším prostředí v Tasovicích. „Když jsem viděl, jak jsou diváci blízko, tak jsem si říkal, ty kráso, to může být pěkně těžké,“ přiznal hostující trenér.

TJ Sokol Tasovice – 1.FC Slovácko 2:5 (0:3)

Branky: 57. Paul, 74. Hrazdílek – 4. Kalabiška, 26. Kubala, 29. Kalabiška, 53. Navrátil, 77. Hellebrand. Rozhodčí: Adámková – Paták, Horák. Diváků: 765.

TJ Sokol Tasovice: Heneš – Garčic, Hrazdílek, Blahoudek, Rygl (67. Mička), P. Lapeš, Rapouch, Paul, Čermák (61. Horáček), Landšperský (86. Švejkar), Švarc.

1.FC Slovácko: Trmal – Machalík, Rezek, Hellebrand, Divíšek, Šimko, Kalabiška (46. Navrátil), Havlík (57. Petr), Kubala, Juroška (82. Reinberk), Krejčí.