Hosté dlouhodobě vedou soutěžní žebříček a pro tasovické fotbalisty bylo devatenácté kolo výzvou. Domácí sice před dvě stě sedmdesáti fanoušky nejdříve inkasovali, když se v sedmé minutě prosadil Peter Juritka. Mančaft od rakouských hranic pak v jedenácté minutě vyrovnal na 1:1, když penaltu proměnil současný nejlepší střelec divize D Pavel Lapeš.

Znojemští fotbalisté (v modrém) porazili doma ve 21. kole MSFL tým Hlučína 2:1.
Fotbalové Znojmo vyprovodilo Hlučín už v první polovině. Tři body zůstaly doma

"Beru to rozpačitě. Před zápasem někdo řekl, že když uděláme bod, tak ho vemu. Vidím to v kabině a i vnitřně," začal tasovický trenér Miroslav Paul.

Podle něj ve druhém poločase sahali jeho svěřenci po vítězství. "Tam si Zbrojovka, myslím si, nic moc nevytvořila. Cítíme, že tři body byly dneska strašně blízko. Dali jsme tam dvě tyčky. Jednu Štancl a podle mě to byla stoprocentní šance. Když chceme být v takovém zápase úspěšní za plné body, tak to prostě musíme proměnit. Ale s pokorou to beru," dodal Paul.

Tasovičtí fotbalisté brali v 19. kole divize D první bod. Remizovali na hřišti Velkého Meziříčí.
Tasovičtí fotbalisté remizovali ve Velkém Meziříčí. Získali první jarní bod

A s pokorou viděl podobně průběh duelu i lodivod hostů Lukáš Kříž. Sypal si popel na hlavu a podle něj si rezerva Zbrojovky nezasloužila vyhrát. "Oni nám to hodně zkomplikovali se dvěma útočníky vepředu a vůbec jsme si s nimi nedokázali poradit. A ve druhém poločase byly Tasovice daleko lepší a my neměli žádnou příležitost. Tímto jim gratuluji a přeji, ať soutěž udrží," uvedl hlavní stratég Brňanů.

Domácí absolvují následující klání už v neděli od půl čtvrté odpoledne na hřišti Staré Říše, která je v tabulce poslední s jedenácti body. Sokolové jsou třináctí a bodů mají sedmnáct. "Pro nás to bude Liga mistrů. Do Říše jedeme válčit," uzavřel Paul.

Znojemský fotbalový stadion hostil poslední březnové úterý duel české (červení) a anglické "dvacítky". Češi týmu z ostrovů podlehli 1:3.
Česká U20 podlehla ve Znojmě výběru Anglie. Město přesto zažilo fotbalový svátek

Tasovice - Zbrojovka Brno B 1:1
Poločas: 1:1. Branky: 16. Lapeš (pen.) - 7. Juritka. ŽK: 2:3. Rozhodčí: Holub - Fabeš, Žaloudek. Diváci: 270.
Tasovice: Klimek - Blahoudek, Pazdera (81. Vašina), Pacula, Garčic, Štancl (81. Ryška), Bakaj (5. Moravec), Lapeš, Šuba, Hrazdílek, Železný. Trenér: Miroslav Paul.
Zbrojovka Brno B: Hložánek - Toman (61. Kohoutek), Peška, Vit, Kříž, Šmíd - Mara, Juritka (72. Černý), Kučera (61. Kolečkář) - Štepanovský, Večeřa (72. Pavlík). Trenér: Lukáš Kříž.