Ještě před začátkem utkání poblahopřáli činovníci tasovického klubu svému trenérovi Miroslavu Steinhauserovi k pětapadesátým narozeninám. A netrvalo dlouhoa prezent v podobě první branky mu v 17. minutě věnoval forvard domácích Miroslav Paul. „Jednalo se o situaci, kdy jsme šli sami na jejich kasu. Tasovičtí však náš útok zastavili, otočili hru na druhou stranu kolbištěa radovali se z gólu,“ objasnil trenér hostů Zbyněk Zbořil.

Po změně stran Blanenští srovnali na 1:1, když Daniel Přerovský sám propálil tasovického brankáře Jakuba Konvalinu. „Počkali si na naši jedinou chybu. Soupeři nás zatlačili a prokázali individuální kvalitu na míči,“ proklamoval lodivod Sokola Miroslav Steinhauser.

Jeho svěřenci přesto ukazovali odhodlání vedoucí tým soutěže porazit. Utkání však těsně před koncem otočili hosté ze sporné situace.

Tasovičtí se snažili zabránit útoku blanenského týmu a dva z domácích se střetli se soupeřovými hráči. Hosté pak skrumáž z boku obstřelilia vsítili druhý gól. „Jsou ve mně velké emoce. Myslím si, že to sudí mohli písknout. Dva domácí fotbalisté leželiv šestnáctce, čehož soupeř využil a skóroval. Nevím, cok tomu mám říct. To fakt nebylo potřeba,“ zněl rozlíceně Steinhauser. Jeho svěřenci vůbec poprvé na jaře prohráli. Tasovické čeká další zápas v neděli na hřišti Humpolce.

Blanenský lodivod Zbyněk Zbořil neskrýval radost. Dle něj předvedli jeho borci nejlepší výkon druhé poloviny sezony. „Věděli jsme, že zde to bude hodně těžké. Měli jsme dost situací, abychom zápas dokázali otočit. Trošku jsme jim zavařili a nakonec vyhráli,“ těšilo trenéra hostujícího mužstva. „Domácí šli po výhře hodně, ale my jsme bojovali více,“ uzavřel Zbořil.

Tasovice – Blansko 1:2

Poločas: 1:0. Branky: 17. Paul – 76. Přerovský, 86. Sedlo. Rozhodčí: Buček – Polák, Soukal. ŽK: 2:0. Diváci: 260.

Sestava Tasovic: Konvalina, Garčic (88. Rygl), Hrazdílek, Mička, Blahoudek, Horáček (63. Švejkar), Paul (83. Lapeš P.), Odehnal, Kirschner, Lapeš R., Švarc. Trenér: Miroslav Steinhauser.