Garčic patřil na podzim k více vytěžovaným hráčům. Ve třinácti zápasech strávil na hřišti 901 minut a vstřelil dvě branky. Jak sám říká, trenéru Václavu Dvořákovi je vděčný, že mu dává tolik prostoru na hřišti. „Jsem rád, že mi věří,“ říká tasovický fotbalista.

Znojemští hokejisté (červení) porazili ve 30. kole druhé ligy celek Žďáru nad Sázavou vysoko 11:2.
Orlí letka vyprovodila Žďár třetí dvoucifernou výhrou v sezoně

Nejvíc mu v paměti utkvěl z první poloviny sezony pohárový zápas s třetiligovým Hodonínem. „Prohrávali jsme 0:3 a od třicáté minuty hráli v desíti kvůli červené kartě. Nakonec jsme dokázali neuvěřitelný obrat a vyhráli v prodloužení 5:4 a postoupili tak do dalšího kola, kde jsme bohužel podlehli druholigovému Prostějovu na penalty,“ hledá v paměti Garčic.

Nyní je šťastný, že opět může trénovat na hřišti s kolektivem. „Volno jsem si užil, ale už jsme zase v přípravě na sezonu. Hodně chodím do posilovny a snažím se běhat, takže se cítím dobře,“ dodává mladík.

Sokolové vstoupí do jara z pátého místa tabulky s pětadvaceti body. Stejný počet bodů má i čtvrtá Jihlava B. Třetí Ždár nad Sázavou a druhý Tatran Bohunice disponují sedmadvaceti body, první Start Brno vévodí žebříčku soutěže s jedenatřiceti body. „Vrchol není nereálný. Chtěli bychom se umístit co nejvýš jako v každé sezoně. Budeme spoléhat na domácí prostředí, kde jsme za odehranou první půlku ročníku dostali pouze jeden jediný gól. Určitě chceme pobavit fotbalem naše diváky, kteří jsou skvělí, a ženou nás za lepšími výsledky, za což jim jsme vděční,“ líčí Garčic.

Novým trenérem fotbalistů třetiligového Znojma je Srb s francouzským pasem Daniel Darko Janackovič.
První rána rozhoduje. Kouč Znojma Janacković miluje ofenzivu, ale ne Messiho

Tasovické trápila na podzim zranění, Garčicovi se však větší patálie vyhnuly. „Trochu mě zlobilo koleno, v němž jsem měl natažené svaly. Těch minut na hřišti mohlo být i více. Už si dávám na spoustu věcí pozor, aby se neopakovaly a byl jsem stoprocentně vždy připraven,“ vysvětluje borec.

Na jaro dostal i nabídky z jiných mančaftů. Možnosti jsou dle něj otevřené. „Ale teď jsem hráč Tasovic a soustředím se na přípravu s Tasovicemi,“ uzavírá Garčic.