Začátek nové sezony hráčům fotbalových Tasovic zatím vychází. Celek ze vsi nad řekou Dyjí uspěl i v prvním venkovním zápase, když o víkendu porazil mančaft Bystřice nad Pernštejnem 4:1.

Znojemští hokejisté neproměnili ve čtvrtečním utkání v Třebíči ani jeden ze čtyř samostatných nájezdů. Ilustrační foto.
Tahali nohy. Orli po zápase s Kometou padli i v Třebíči, tentokrát na nájezdy

Vstup do duelu zvládli Jihomoravané dobře. „Po sedmnácti minutách jsme vedli 2:0. Po kontaktním gólu nás soupeř zatlačil a měl další dvě dobré příležitosti. Po pěkné akci Pazdery jsme na konci poločasu navýšili skóre opět o dvě branky,“ popsal průběh první pětačtyřicetiminutovky na hřišti Bystřice trenér Tasovic Václav Dvořák.

Znojemští fotbalisté (v černém) v českém poháru skončili, když prohráli s Líšní 1:6. Ilustrační foto.
Znojemští fotbalisté schytali debakl a v poháru končí, Hodonín trápil favorita

Druhou polovinu hosté kontrolovali hru a zvýšili na 4:1. „Výbornou kulisu nám vytvořili naši fanoušci, za což jim děkujeme,“ kvitoval kouč TJ.

Sokolové tak po dvou odehraných kolech drží první místo tabulky s poměrem 10:1 a šesti body. Stejným počtem bodů disponuje i celek Hodonína. Druhý mančaft tabulky divize D přivítají Tasovičtí doma už v neděli od půl paté odpoledne.

Martin Holek (s číslem 13) si proti Startu Brno připsal hattrick.
Hodonín nasázel Startu čtyři góly. Bzenci ani tři na body nestačily

Lodivod Dvořák přiznal, jeho svěřenci nesmí usnout na vavřínech. „Nečeká nás nic lehkého,“ uzavřel hlavní stratég TJ.

Bystřice nad Pernštejnem – Tasovice 1:4
Poločas: 1:3. Branky: 33. Kuldán – 1. Pazdera, 17. Blahoudek, 45. Garčic, 64. Hrazdílek. Rozhodčí: Malimánek – Hovorka, Sivera. ŽK: 2:3. Diváci: 130.
Sestava Bystřice n. P.: Petr - Kuldan - Vraspír – Čech (69. Šponar) - Buršík (66. Buršík) - Vařejka - Prášil - Jiránek - Adamec (62. Hofmann) - Sklenář - Malý. Trenér: Oldřich Veselý.
Sestava Tasovic: Koukal - Hrazdílek (85. Fajkus) - Cihlář (77. Horáček) - Fukal (66. Švejkar) - Lapeš (66. Vacek) - Garčic - Odehnal - Pacula - Pazdera - Blahoudek - Švarc. Trenér: Václav Dvořák.