Spokojený s průběhem klání nebyl kouč TJ Miroslav Steinhauser. „Chyběl nám lepší pohyb a kazili jsme spoustu přihrávek. Ze hry jsem zklamaný,“ mrzelo jej.

Rozvláčnou úvodní pětačtyřicetiminutovku oživil až tři minuty před jejím koncem hostující Vopršal, jenž proměnil penaltu – 0:1. Sokolové už nevěřili, ale do šaten se jim podařilo díky Pavlu Lapešovi srovnat na 1:1. Po změně stran šli domácí do vedení střelou Švarce. Drama přišlo v nastavení, kdy Tasovičtí ztratili vedení potom, co si nepohlídali standardku. „Stalo se to podruhé za sebou. Po celý zápas jsme soupeře nepustili do standardních situací a potom vždycky ve dvaadevadesáté minutě dostaneme branku,“ zněl sklesle stratég Sokola.

Trenér Ždírce Martin Slavík plichtu hodnotil spravedlivě. „Soupeři se mohou cítit dotčeně, že výsledek vznikl v poslední sekundě, ale svým hráčům říkám, že dokud se nepískne konec, tak se hraje. Věřili jsme si a remíza duelu ve finále sluší,“ uzavřel Slavík.

Zlepšit chuť může Sokolům, kteří jsou v tabulce pátí, další klání. V sobotu zajíždí na hřiště poslední Břeclavi.

TJ Sokol Tasovice – SK Tatran Ždírec nad Doubravou 2:2

Poločas: 1:1. Branky: 45. Lapeš P., 63. Švarc – 42. Vopršal (pen.), 90. Pelikán. ŽK: 3:4. Rozhodčí: Mach – Hovorka, Mayer. Diváci: 240.

TJ Sokol Tasovice: Mrázek, Hrazdílek, Cihlář, Rygl, Lapeš P., Horáček (86. Landšperský), Švejkar (81. Lapeš R.), Paul (89. Kučera), Odehnal, Pazdera, Švarc. Trenér: Miroslav Steinhauser.