Tým je podle pětadvacetiletého záložníka kvalitní. "Máme ještě půl sezony, abychom sbírali body a posunuli se na lepší pozice v tabulce," burcuje Garčic.

Tasovičtí fotbalist (bílí uzavřeli podzimní část divize D prohrou s týmem Ždáru nad Sázavou 1:3.
Fotbalisté Tasovic zakončili podzim v divizi prohrou se Ždárem

Ten v minulosti oblékal i dres třetiligového Znojma. Na začátku ročníku 2023/2024 trénoval v dresu Tasovic pod dohledem kouče Milana Volfa, kterého zažil právě v 1. SC. Po neúspěšném úvodu sezony nahradil Volfa v divizním mužstvu lodivod Marek Dítě. "Nechci hodnotit trenéry, protože podle mě je to hlavně o hráčích. Každý stratég má svou taktiku. Holt, někdy to nejde tak, jak bychom si všichni představovali," přemýšlí Garčic.

Rodák z Mikulovska nastupuje nyní v Tasovicích i s některými fotbalisty, s nimiž hájil barvy Znojma. Na podzim to byl třeba Milan Moravec či Tomáš Cihlář. "Znojmu fandím. Ať se jim daří! Přeci jen jsem tam něco prožil, takže 1. SC sleduji. I když za nás tam nebylo tolik cizinců," říká Garčic.

Fotbalisté divizních Tasovic vyhráli v 10. kole divize D na hřišti Polné 5:2.
Odchod trenéra přinesl tasovickým fotbalistům výhru. Sokolové bodovali v Polné

Přese všechny peripetie, kterými tasovický mančaft letos prochází, má tamější prostředí rád. "Nechce se mi zatím ten tým opouštět. Je zde skvělá parta. Hodně mi Tasovice přirostly k srdci," líčí záložník.

Celek odstartuje přípravu na jaro v polovině ledna. První testovací duel absolvují tasovičtí na domácím umělém povrchu v sobotu 3. února 2024 proti třetiligovým Rosicím. Dále je čeká třeba U19 brněnské Zbrojovky, 1. SC Znojmo, FK Nové Sady, 1. HFK Olomouc nebo FC Kuřim. "Příprava bude hodně těžká. I když teď máme volno, já osobně se začnu chystat dříve. Dělám to vždy. Každopádně nás potom čeká spoustu tréninků i zápasů," přibližuje Garčic.

Fotbalisté divizních Tasovic (v šedém) porazili ve 13. kole celek Ždírce nad Doubravou 1:0.
OBRAZEM: Fotbalisté Tasovic porazili Ždírec vymodlenou brankou

Úvodní duel jara čeká sokolí letku druhý březnový víkend. Další polovinu sezony zahájí na pažitu B-týmu brněnské Líšně. Garčic i při tomto střetnutí bude myslet na svou rodinu. "Rodiče mě podporují už pěti roků, co jsem poprvé nazul kopačky. Jsou rádi, že hraji na nějaké úrovní a že mě to baví. Samozřejmě se jezdí občas dívat na zápasy do Tasovic a fandí," uzavírá mladý muž.