Od loňského srpna do konce podzimu stihli Tasovičtí vyměnit lodivoda dvakrát, z patnácti kol brát pět výher, žádnou remízu a deset proher. V tabulce jsou nyní dvanáctí s patnácti body, ale nacházejí se na tenké linii. Pomoci jim v záchraně má nový lodivod Miroslav Paul.

Pětatřicetiletý borec, který v Tasovicích jako aktivní hráč strávil třináct sezon, loni přešel do okresního přeboruv FK Práče. S fotbalem spojil celý svůj profesní život, nyní působí jako manažer znojemské mládeže. Dříve Paul pracoval mimo jiné i jako asistent ve druholigových Vítkovicích nebo prvoligové Opavě.

Do Tasovic nejde honit další trenérské ambice. „Po tolika letech v Tasandě jsem si k tomuto místu vytvořil silné pouto, jak na klub, tak na lidi, takže mi není lhostejné, kde se nacházíme. I proto jsem tady společně s asistenty Josefem Hnaníčkem a trenérem brankářů Josefem Hanzálkem. Věřím, že mají hráčům co předat, proto jsem si je vzal sebou,“ dodal lodivod TJ.

Cíl na jaro je jasně stanoven. „Jsme tři body od sestupu, takže záchrana. To musí být cíl nás všech, hráčů, realizačního a podpůrného týmu i celého klubu,“ burcoval Paul.

Ve většině přípravných zápasů jeho svěřenci nebodovali. Mimo fiaska 0:7 s třetiligovými Rosicemi, však výsledky 2:4 proti MSFL hrajícímu 1. SC Znojmo, skóre 2:3 proti U19 brněnské Zbrojovky, prohra 1:2 s divizními Novými Sady a remíza 0:0 s 1. HFK Olomouc nebo úspěšná generálka s krajskopřeborovou Kuřimí 3:3 jsou znakem odhodlanosti týmu bojovat. „Máme ještě půl sezony, abychom sbírali body a posunuli se na lepší pozice v tabulce,“ burcoval záložník Michal Garčic.

Sokolové vyběhnou k prvnímu ostrému utkání jarav sobotu 9. března od 15 hodin na pažitu Líšně B. Doma začnou o osm dní později proti Lanžhotu. Před ostrým startem sezony však tasovickým fotbalistům hodilo klacek pod nohy zranění brankáře Jiřího Koukala. Ten si v testovacím duelu s Novými Sady poranil koleno a zápas nedochytal. Tasovice tak přišly o gólmanskou jedničku tři týdny před zahájením jarní části sezony.

"Jirka měl s tím kolenem problém už dříve. To byl i důvod, proč na začátku přípravy nechytal. A teď se potvrdilo, že to asi nebylo ještě stoprocentní," řekl Paul. Nakonec se trenérovi TJ podařilo sehnat nového strážce kasy. Tím je devatenáctiletý Adam Klimek, který chytal I.B třídu v Miroslavi.

Sestava TJ Sokol Tasovice

Brankáři: Jiří Koukal (1999), Petr Hřebabecký (2002), Adam Klimek (2004).
Obránci: Roman Švarc (1987), Ondřej Kodýtek (2006), Tomáš Navrátil (2004), Lukáš Hrazdílek (1995), Patrik Pacula, Petr Železný (2004), Tomáš Cihlář (1987).
Záložníci: Michal Garčic (1998), Petr Štancl (2004), Pavel Šuba (2004), Marcel Blahoudek (1992), Petr Bakaj (2004), Dušan Dikovský (2006), Jakub Pazdera (2001), Jan Daniel (2001), Milan Moravec (1999).
Útočníci: Pavel Lapeš (1993), Adam Ryška (2004), Jiří Vašina (2002).
Trenér: Miroslav Paul, asistent: Josef Hnaníček, trenér brankářů: Josef Hanzálek, vedoucí mužstva: Libor Klíčník, masérka: Tereza Rubešová.
Přišli: Adam Klimek (FC Miroslav), Jakub Pazdera (návrat z hostování), Dušan Dikovský, Ondřej Kodýtek (oba přeřazeni z dorostu), Petr Štancl (prodlouženo hostování z FC Vysočina).
Odešel: Ladislav Císař (ukončeno hostování z FC Ivančice).