Podle fotbalisty Sokola Miroslava Paula se víkendové vítězství jeho celku rodilo těžce. „Během prvního poločasu byli hráči Startu více na míči. Disponovali několika vyloženými šancemi, naštěstí nás v bráně podržel Mráza (Jakub Mrázek – pozn. red.),“ sdělil Paul.

Hosté vstřelili první gól z penalty ve 39. minutě zásluhou Pavla Lapeše. Jak řekl trenér domácích Libor Danihelka, úvodní inkasovaná branka byla zbytečná. „Balon ležel v autu, náš hráč se nešikovně vyhýbal soupeři a fauloval ho,“ objasnil trestné střílení Danihelka.

TJ Start Brno – TJ Sokol Tasovice 1:3
Poločas: 0:1. Branky: 69. Musil – 39. Lapeš P. (pen.), 66. Pazdera, 77. Paul. ŽK: 4:5. Rozhodčí: Mayer – Galář, Rygl. Diváci: 300.

Jeho svěřenci Tasovické tlačili i po změně stran. Hosté odskočili na 2:0, vzápětí však Brňané snížili. „Nakonec jsme to s Pavlem Lapešem vyřešili brejkem na 3:1. Závěr proběhl v uhádaném duchu, ale zvládli jsme to,“ dodal forvard Paul.

Lodivod Startu vzpomněl, že za svou kariéru nezažil během tří zápasů tak silné soupeře. „Stará Říše, B-tým Zbrojovky a Tasovice patří do první pětky, která je hodně silná. Pak je zbytek, kde si to týmy rozdají od šestého místa,“ zamyslel se Danihelka.

Kvalitu domácích podle jeho vyjádření uznal i kouč hostujícího Sokola Miroslav Steinhauser. „S trenérem Tasovic se dobře znám. Ten za mnou po zápase přišel a řekl, že jsme si to tentokrát nezasloužili. Mám stejný názor,“ uzavřel Libor Danihelka.