Svěřenci trenéra Miroslava Steinhausera šli do vedenív 10. minutě díky využité šanci Petra Kirschnera. „Během prvního poločasu jsme se nemohli dostat do hry. Z tohoto pohledu to vyšlo, tak, jak to vyšlo,“ krčil rameny kouč Sokola. Jinou optikou viděl výkon soupeře trenér Velkého Meziříčí Libor Smejkal. „Domácí měli výborný vstup do zápasu. Dali branku, dvacet minut byli rozhodně lepší. Výborně presovali, jejich hra měla hlavu a patu,“ uvedl Smejkal. Celek pod jeho vedením skóre otočil těsně před závěrem úvodního dějství na 1:2.

Meziříčští otevřeli druhou polovinu třetí brankou, přesto Tasovičtí nehodili flintu do žita a srovnali. „Zlepšili jsme se, otočili výsledek a vyrovnali na 3:3. Bohužel v poslední minutě jsme dostali gól, ale nevidím v tom žádný problém,“ hodnotil stratég domácích Miroslav Steinhauser. Dle něj skvadru pod jeho vedením trápila únava po úterním duelu s druholigovým Znojmem. „Ovšem kluci si ověřili, že se dá hrát s každým týmem, i z vyšší soutěže. Myslím si, že se jednalo o vyrovnaný zápas,“ dodal Steinhauser.

Jak prozradil trenér hostí Smejkal, v jeho mančaftu došlo ke zranění pilíře obrany Jana Šimáčka. „Sestavu jsme potom museli proházet a dostali jsme se do hry. Sice nešlo o výsledek, ale když vedete, tak se vždy hraje lépe. Výhra potěšila,“ pronesl s úsměvem lodivod Meziříčí.

Na sobotním zápase ho mrzela laxnost sudích. „Na takovýchto utkáních by měli být rozhodčí, kteří mají respekt a udělají si na hřišti pořádek. Oboustranně tam byly zbytečné zákroky. Toto se do přípravného utkání nehodí,“ uzavřel Smejkal.

Tasovické fotbalisty čeká poslední zkušební zápas před začátkem jarní části letošní sezony příští sobotu. Od 15.30 hodin vyběhnou na hřiště Vojkovic, které hrají krajský přebor. Ostrý start druhé poloviny ročnímu 2018/2019 divize D zahájí borci Sokola doma přespříští týden v neděli od 15 hodin s Břeclaví.

Tasovice - Velké Meziříčí 3:4

Poločas: 1:2. Branky Tasovic: 10. Kirschner, 62. Landšperský, 75. Paul.
Sestava Tasovic: Heneš – Švarc, Mička, Odehnal, Lapeš R. – Gardič (84. Jeřábek M.), Blahoudek, Hrazdílek (46. Landšperský), Horáček (46. Rygl) – Paul (87. Jeřábek J.), Kirschner (46. Lapeš P.). Trenér Tasovic: Miroslav Steinhauser.

Hokejisté Znojma.
Orli smazali tříbrankovou ztrátu v Linci a po obratu se přiblížili play-off