Volf přišel do Tasovic v polovině července po ukončení angažmá v krajském přeboru v Tatranu Lednice. Do TJ ho přilákala kamarádská atmosféra v mančaftu, rodinné prostředí a skvělí fanoušci.

Fotbalové hřiště v Práčích hostilo třetí červencový týden fotbalový kemp pod hlavičkou Sparty Praha. Děti si na něm vyzkoušely, jaké je trénování pod profesionály z ligového klubu.
Děti trénovaly v Práčích pod dohledem profesionálů ze Sparty. Přijel i Lafata

"Kluci jsou fotbalově kvalitní, zdravě sebevědomí, tréninkového procesu se zúčastňují v rámci svých možností a poctivě pracují," přibližuje lodivod.

V následující sezoně by rád navázal na loňské umístění, kdy "Tasanda" skončila pouze o dva body od třetí příčky. Zároveň chce zapracovat mladé hráče, aby se vyhnul problémům z minulosti, kdy sokolí letku trápily marodky.

Majitel 1. SC Znojmo Youssef Abdellaoui převzal klub loni v listopadu. Koupil ho od podnikatele Jiřího Tunky.
Majitel 1. SC Abdellaoui: Zachránili jsme fotbal ve Znojmě, ale za jakou cenu?

"Přál bych si, aby kluci měli z fotbalu stále radost. Naše skupina divize D se velmi zkvalitnila, chtěli bychom vyhrávat a zopakovat fantastické loňské umístění. Do týmu ale musíme dostat mladé hráče, tak abychom neměli problémy kohokoli postavit, když by někdo vypadl ze sestavy kvůli zranění," prozradil Volf.

Ten má zkušenosti i s trénováním třetiligového Znojma. Před třemi lety vedl i některé borce, jež nyní oblékají dres Tasovic. "Z tehdejšího mužstva jsou to Milan Moravec, Patrik Pacula, Michal Garčic a Jiří Koukal, hrají pravidelně v základní sestavě, tak jsou již tím pádem vyhranější a zkušenější, tedy i fotbalově kvalitnější, než tenkrát. No a když k nim přiřadím zbytek zkušených kluků, kteří mají za sebou první nebo druhou ligu či patří v divizi mezi kvalitní hráče, tak máme mužstvo velmi slušné," vypočetl trenér sokolů.

Závody Supermoto ovládly Moravský Krumlov. Jeho historickým centrem po celý víkend jezdili závodníci na čtyřkolkách i motardech.
OBRAZEM: Jezdci prosvištěli historickým centrem. Krumlov hostí Supermoto

Kádr mu oproti loňsku zůstane téměř stejný. Nové příchody ještě řeší. "Skončili Miroslav Paul, Marek Dítě, Petr Horáček a Jiří Švejkar. Nová jména bych nerad ještě prozrazoval, protože jsou pořád v jednání," dodal Volf.

Fotbalová veřejnost na Znojemsku nyní spekuluje, kdo bude Volfovi dělat v Tasovicích asistenta. "Toho bych potřeboval, protože jsou tréninkové jednotky, kdy je jeden trenér málo. Vše budeme řešit ještě s vedením klubu," přiznal hlavní stratég. Skloňuje se jméno Ladislava Kirschnera, jež asistoval Volfovi už v 1. SC. "S Laďou se mi ve Znojmě spolupracovalo velmi dobře, ale asistentství jsem s ním neřešil," uzavřel trenér.