Trenér Tasovic Václav Dvořák je šťastný, že oproti první polovině ročníku 2021/2022 se mnoha hráčům podařilo doléčit zdravotní problémy. „Vrátili se nám kluci, kteří byli celý podzim permanentně zranění. Ať už to jsou Tomáš Cihlář, Jaroslav Fukal, Jiří Švejkar a další,“ poznamenal Dvořák.

Znojemští hokejisté (v černém) uvítali na svém ledě ve čtvrtém kole čtvrtfinále mezinárodní soutěže ICEHL tým rakouského Salcburku.
OBRAZEM: Orlům končí sezona. Ani na počtvrté Salcburk nepřekvapili

Bolístky se tasovickým hráčům nevyhnuly ani v přípravě. „Nebylo to nic fatálního. Pavel Lapeš, Daniel Odehnal a Michal Garčic schytali svalová zranění, ale už jsou v pořádku,“ upřesnil trenér.

Jihomoravané absolvovali po zimní pauze šest cvičných duelů. Naposledy je prověřila o druhém březnovém víkendu Kuřim hrající krajský přebor.

Třetiligoví fotbalisté Znojma (modří) mají jasný cíl pro jarní část sezony MSFL - zachránit soutěž.
Znojmo má v boji o záchranu o soka míň, nadšené ale nebylo

Dvořákovi však utkvěl v paměti nejvíce zápas proti Miloticím. „Jednalo se o druhé přípravné klání. Mančaft Jindřichova Hradce nám to den předem odřekl z personálních důvodů. Šili jsme to horkou jehlou z hodiny na hodinu. Ještěže na soustředění v Tasovicích byly Milotice. Nastupují v I. A třídě a výsledek 8:0 pro nás charakterizoval rozdíl dvou úrovní,“ vzpomněl kouč „Tasandy“.

Sokolové vstoupí do jara ze šesté příčky s jedenadvaceti body. „Začínáme poslední březnovou neděli na hřišti Polné. Domácí fanoušky, doufám, potěšíme poprvé třetího dubna od půl čtvrté odpoledne proti Bystřici nad Pernštejnem,“ pozval lodivod.

Znojemská plavkyně Veronika Kolníková (uprostřed) získala na závodech v Šamoríně dvě zlaté medaile.
Znojemští plavci přivezli ze Slovenska pět medailí

Sokolí kádr nedoznal oproti podzimu téměř žádných změn. „Trénovali a trénují s námi kluci z tasovického B týmu a dva dorostenci, Ondřej Kodýtek a Samuel Tichý. Dále jsme vyzkoušeli Jana Daniela z druholigové Líšně,“ uzavřel Dvořák.

TJ Sokol Tasovice
Brankáři: Jiří Koukal (1999), Petr Hřebabecký (2002).
Obránci: Lukáš Hrazdílek (1995), Vojtěch Fajkus (2001), Patrik Pacula (2000), Petr Horáček (1978), Daniel Odehnal (1992), Jakub Pazdera (2001), Roman Švarc (1987), Ondřej Kodýtek (2003).
Záložníci: Tomáš Cihlář (1987), Jiří Švejkar (1998), Michal Garčic (1998), Jakub Furik (2001), Marcel Blahoudek (1992), Jaroslav Fukal (1995), Jiří Vašina (2002), Jan Vacek (1998).
Útočníci: Pavel Lapeš (1993), Karel Kučera (1981).
Trenér: Václav Dvořák, asistent: Libor Palička, vedoucí mužstva: Libor Klíčník, předseda klubu: Jan Vašina.
Přišli: Ondřej Kodýtek a Jan Vacek (z dorostu). Odešli: nikdo.