Loni přivedl své svěřence na čtvrté místo v divizní tabulce. Trenér tasovických fotbalistů Miroslav Steinhauser chtěl v letošní sezoně uzmout třetí post. Kvůli pandemii koronaviru a ukončení soutěže je nyní rád, že může s borci od druhého květnového pondělí alespoň znovu trénovat.

Hráči Sokola plnili během karantény individuální plány. Prvního tréninku se na tasovické umělé trávě zúčastnilo šestnáct z osmnácti členů kádru. „Už to dokazuje, že všichni hráči, včetně mě, byli natěšení a šlo vidět, že mají obrovskou chuť, elán a že jim fotbal neskutečně chyběl,“ dojímavě líčil Steinhauser.

Mezinárodní soutěž EBEL zůstává pro hokejové Orly prioritou. Přihláška do druhé ligy je pouze pojistkou.
Prioritou zůstává EBEL, přihláška do druhé ligy je jen pojistkou, zní od Orlů

Sportovci z obce nad řekou Dyjí se budou téměř do konce června scházet třikrát týdně. Přípravná klání zatím neplánují. „Až budeme znát přesný termín, kdy začne nová sezona, tak odstartujeme přípravu a v ní sehrajeme několik přípravných utkání,“ ujasnil kouč Sokola.

KOUČEM I NADÁLE

Sám povede mančaft i v následujícím ročníku. „V pondělí, kdy jsme zahájili tréninkovou činnost, nás přivítal předseda TJ pan Vašina, seznámil nás o novinkách v klubu a potěšil nás tím, že se všemi počítá do nové sezony, tak věřím, že počítá i se mnou,“ řekl se vtipem na rtu Steinhauser.

Brokový střelec David Kostelecký.
Oslavenec Kostelecký: Tokio až 2021? To už je zase o rok blíž Paříži

Fotbalová asociace prodloužila i přestupní okno pro hráče. Původní termín končil posledním březnem, nyní mohou amatéři měnit dresy do konce května. Tasovické posílil pouze Robin Hrobař, jež přišel zpět z Rakouska. „Již u nás hrál a věřím, že v týmu vytvoří konkurenční prostředí,“ uvedl Steinhauser.

BEZVADNÝ KOLEKTIV

Kolektiv Sokola přirovnal lodivod k velké fotbalové rodině. „Všichni hráči, kteří zde nyní hrají, tvoří bezvadný kolektiv, chtějí zde hrát a stojí při sobě. Do mužstva vybíráme hráče, kteří jsou jak sportovně, tak charakterově na výši, a proto je mužstvo dlouhodobě pospolu. Nikdo nemá zájem odejít a jsem za to rád,“ líčil tasovický kouč.

Forvard hokejistů Znojma Anthony Luciani strávil na zkušené v extraligové Kometě Brno tři zápasy.
Zahraniční esa končí. Orli vsadí výhradně na české hráče

I když prozatím nezná termín startu soutěží, Steinhauser připravuje své svěřence i do ročníku 2020/2021 na kopanou lahodící oku. „Dle stavu a kvality mužstva bychom chtěli hrát dobrý fotbal, který bude bavit nás, vedení a naše věrné diváky,“ uzavřel trenér.